فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20706
تاریخ انتشار: ش, 1396/05/28 - 17:40
پیشنهاد جالب استاندار به عنبرانی ها؛
گلیم هایتان را در فضای مجازی بفروشید
مردم عنبران گلیم های خود را در فضای مجازی بفروشند
مجید خدابخش استاندار اردبیل در پاسخ به درخواست امام جمعه عنبران مبنی بر حمایت دولت و مسئولین از فروش گلیم دست بافت عنبرانی ها گفت: مردم عنبران می توانند گلیم های خود را در فضای مجازی بفروشند.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، صبح امروز جلسه شورای اداری عنبران به ریاست استاندار اردبیل و با حضور برخی مسئولین دیگر به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش عنبران  برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه امام جمعه عنبران از عدم توجه مسئولان به آب شرب  این منطقه انتقاد کرد و گفت: یکی از مهم ترین مشکلات مردم عنبران بحث آب شرب این منطقه است که اکثر اوقات قطع می باشد و در مواقع وجود اندک آب نیز چون  لوله کشی ها فرسوده شده، آب شرب مناسب در اختیار مردم قرار نمی گیرد.

 

حجت الاسلام سید یاور مرادی با اشاره به این که مسئولین قبل از اقدام به لوله کشی باید به فکر منبع آب باشند گفت: مسئولین برای حل مشکل آب عنبران در بعضی مناطق اقدام به لوله کشی کرده اند ولی هم اکنون نمی توانند آبی پیدا کنند.

 

وی با اشاره به مشکلات مردم در بخش صنایع دستی اظهار کرد: مردم عنبران در فروش، بافت، مدیریت، فناوری و دانش صنایع دستی به خصوص صنعت گلیم بافی با مشکلات زیادی مواجه هستند به طوری که برخی افراد گلیم های دست بافت مردم را با قیمت بسیار ناچیز می خرند و به قیمت گزافی می فروشند.

 

حجت الاسلام مرادی در ادامه خواستار ایجاد شعبه دانشگاه در این منطقه شد و بیان کرد: عنبرانی ها در صنعت گلیم بافی دارای استعداد بالایی هستند و ایجاد شعبه دانشگاه و رشته های صنایع دستی می تواند باعث توسعه این صنعت در بین مردم شود.

 

وی در ادامه ی توضیح مشکلات عنبران افزود: مسئولین در اکثر کوه های عنبران معدن درست کرده اند و به خاطر انفجار معادن در یکی از روستاهای اطراف آن نزدیک 60 درصد خانه ها ترک برداشته اند که باید به وضیعت آن ها هم رسیدگی شود.

 

امام جمعه عنبران تکمیل سد عنبران، نبود نان کافی، بیکاری جوانان و مشکلات بهداشتی برخی درمانگاه ها را از دیگر معضلات این منطقه شمرد و خواستار حل این مشکلات شد.

 

لازم به ذکر است خدابخش استاندار اردبیل از  از افتتاح سد عنبران برای تامین آب شرب مردم مرز نشین عنبران و روستاهای اطراف آن تا سال 93 خبر داده بود، ولی این سد تاکنون تکمیل نشده است.

 

 در ادامه ی جلسه مسئولین حاضر در جلسه در رابطه با مشکلات مذکور به بحث و گفتگو پرداختند.

 

 مهدی خدابخش استاندار اردبیل نیز در پاسخ به برخی از این مشکلات اظهار کرد: این که در برخی مناطق مشکل نان وجود ندارد به خاطر این است که آن ها از سهمیه آزاد آرد برخوردارند و عنبرانی ها هم می توانند با استفاده از سهمیه آزاد پزی مشکلات خود را حل کنند و ما نیز می توانیم سهمیه آرد عنبران را زیاد کنیم.

 

در همین رابطه اهالی منطقه اظهار داشتند که از فرمانداری درخواست  سهمیه آزاد پزی کرده اند ولی هیچ جوابی داده نشده است.

 

خدابخش در ادامه و در رابطه با درخواست تاسیس دانشگاه در عنبران اظهار کرد: در هر منطقه ای نمی توان دانشگاه تاسیس کرد و در مناطقی که بدون برنامه ریزی دانشگاه تاسیس شده هم اکنون در حال بسته شدن هستند.

 

خدابخش استاندار اردبیل در انتهای جلسه و در پاسخ به سخنان امام جمعه عنبران مبنی بر حمایت دولت و مسئولین از فروش گلیم دست بافت عنبرانی ها گفت: مردم عنبران می توانند گلیم های خود را در فضای مجازی بفروشند و دولت نقشی در فروش آن ها ندارد.

 

برخی حاضرین در این جلسه معتقد بودند که این جلسه نتیجه ی موثری نداشت و سفر استاندار به این منطقه نتوانست نتابج عملی برای رفع این مشکلات را داشته باشد.

 

 به نظر اکثر اهالی، این منطقه در چهار سال گذشته مورد بی توجهی استاندار قرار گرفته است و هیچ پروژه ای در این مدت به بهره برداری نرسیده است.

 

انتهای پیام/*

دیدگاه‌ها

حل مشکل بخش عنبران با عنایت استاندار محترم :گلیم هایتان در فضای مجازی بفروشید ............................................

علی برکت ا....

خوب راست میگه استاندار محترم !!!!!!!! اکثر مسئولین با این طرز فکرمسئول رفع مشکلات هستنا. خوب است برای این افکار فکر برجامی بکنیم و الا میان این فکرها رو تحریم میکننااااا. اینجا گفتین جای دیگه لو ندین این فکر بکر را والا اقای استاندار رو میدزدناااااااا. ساغ اول اقای دکتر . دیگه همه مشکلات عنبرانیها و اهالی استان اردبیل حل میشه . اسفند دود کنیدلطفا .

آقای استاندار راهکار دولت شما برای حل بی آبی این بخش چگونه است . آیا می خواهید درچند سال آینده این بخش آبی بیگلو را نیز به همین بلا بی آبی گرفتارنمایید. چرا طرح و برنامه اصولی در این جهت را ندارید. الان می دانید در منطقه بخش آبی بیگلو روستاهای مرنی و آقبلاغ جابلو و قره چناق چه طوفان شنی در اوقات سال می وزند که اصلا" گذران زندگی را به مردم سخت می نمایدو هرسال به وسعت این منطقه نیز افزوده می شود. و زمینهای زراعی مردم از بین می رود.آقایان مسئول برداشت آبهای زیر زمینی را شما فقط در منطقه بخش آبی بیگلو را نگاه کنید که خیلی وحشتناک است خدا می داندچقدر درحق مردم این منطقه جفا می شود. آقای استاندار : مردم دنبال حل مشکلاتشان هستندمردم چشمشان به دستان شما مسئولین است نه اینکه فضای مجازی......................

اعتبار سد عنبران چه شد مسئولین جواب قانع کننده به مردم بگویند.

مسئولین الان جواب میدن خدمتتون بعد هشت روز حتی نیم نگاهی به مطالب سایت نکردند . علی برکت الله . هفته دولت موبارک باد .

سلام خب باید بهشون حق بدین که مطالبتون رو نخونن.... حتمن وقت ندارن...یا ژن عالی شون رخصت نمیده!!!....در کل حسن عمو خودت رو تو زحمت ننداز....تا یه مسیول غیر بومی بیاد و اسم مساجد و محله هامون رو یاد بگیره،،، رزومشو تکمیل کرده و رفته پست بالاتر!!!!! اون روز یه درخت گنده رو انداختن هیشکدوم از مسیولین نمین تشریف نداشتن تا بیان و نظارت کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!......ادارات و بانک ها و نهاد ها همه غیر بومی هستن و شعار اشغال زایی برای جوونای پاک نمین میدن...این اشتغال زایی نیست....اشتغال زدایی ست.ما مسیول بومی میخواهیم

اقای استاندار حتما جیبشان پول تولید میکند که متوجه وضع معیشت مردم نیستند . مرد در فضای حقیقی قدرت خرید ندارند وشما در فضای مجازی فروش صنایع دستی را پیشهناد میفرمایید ؟ واقعا بقول دوستمون که فرمودند علی برکت الله ...................من احساس کردم این فرمایش هم جک بود . خخخخخخخ.
ارسال نظر