فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمین



آخرین اخبار



پربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 4067
تاریخ انتشار : پ, 1392/01/29 - 00:24
شکوه فرهنگ: چمن مصنوعی نمین به خاطر استفاده بی رویه و با هزینه ناچیز توسط تیم های اردبیل در آستانه نابودی و تخریب قرار دارد و . . .

فرنود قربانی یکی از معدود ورزشکاران و مربیان فوتبال شهرستان نمین می باشد که عشق و علاقه ای که به فوتبال دارد  نتوانسته او را از ورزش دل سرد کند.

 

این فوتبالیست در سال 61 در روستای کله سر بدنیا آمده است و از کودکی با فوتبال بزرگ شده است. فرنود 20 سال است که در عرصه فوتبال فعالیت می کند و 10 سال هست که در عرصه مربیگری حضور پیدا کرده است .

 

مربی تیم های فوتبال نمین از درد و دل های این ورزش زبان به حرف می گشاید و با آنکه شاهد گذر زمان و اوت شدن جوانان و فوتبالیست های مستعد است از بی مهری های مسئولین نسبت به فوتبال گلایه می کند.

 

با اینکه فوتبال نمین رو به افول می باشد و تیم های نمین گه گداری عرض اندام می کنند اما همچنان بر علاقه و عزم خود مستحکم است و اولین مربی نمینی می باشد که در لیگ برتر کشوری مربیگری کرده و اخیراً  نیز دوره مربیگری پیشرفته را برای رده های سنی پایه، پشت سر گذاشته است و با این حال با توجه به وضعیت ورزش، امید بر این دارد که فوتبال نمین همچنان می تواند با همت مسئولین و بخش های خصوصی در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد.

 

مصاحبه تفصیلی شکوه فرهنگ با مربی سابق ذوب آهن اردبیل در پی می آید:

 

تیم شقایق نمین در سال 81

 

شکوه فرهنگ : از فعالیت خود در ورزش  فوتبال بگویید؟

قربانی : بنده حدود 20 سال است که به عنوان یک فوتبالیست در ورزش شهرستان حضور پیدا کرده ام و از سال 81 به صورت رسمی وارد عرصه مربیگری شده ام و در همان سال بود که اولین مدرسه فوتبال در شهرستان نمین به همت مرحوم آقالار و آقای مجیدیان و بنده شروع به کار کرد.

 

تیم شقایق نمین در سال 81

شکوه فرهنگ: لطفاً از اولین مدرسه فوتبال شهرستان نمین بیشتر توضیح دهید.

قربانی :  اولین مدرسه فوتبال نمین با نام "شقایق" تاسیس شد که در اولین دوره ثبت نام خود توانست افزون بر یکصد نفر از علاقمندان فوتبال را به خود جذب کند. زمان تاسیس این مدرسه به زمان ریاست آقای بهنام مظاهری بر میگردد.

 

به نظر من مدرسه فوتبال شقایق، بهترین مدرسه فوتبال در نمین بود که توانست فوتبالیست های مستعد و توانمندی را پرورش دهد که از بهترین بازیکنان پرورش یافته این مدرسه فوتبال می توان به آقای سجاد عرفانی که اکنون در لیگ یک کشوری در تیم "نفت و گاز گچساران" بازی می کند و همین طور برادر ایشان فرشاد عرفانی نیز یکی از بازیکنان مستعد نمین می باشد که اکنون در تیم "شهرداری اردبیل" در لیگ دو کشور بازی می کند و این ظرفیت ها در این تیم شکوفا شد.

 

متاسفانه تمرین های این مدرسه به صورت فصلی و در نعطیلات تابستان آن هم با هدف پر کردن اوقات فراغت جوانان دایر می شد و تمرینات این مدرسه در طول سال تداوم پیدا نمی کرد  و شکوفایی بازیکنان در  نمین فقط به صورت جرقه ای کوچک زده شد و دیگر این روند ادامه پیدا نکرد.

 

 

شکوه فرهنگ: از مرحوم آقالار  نام بردید، از ایشان برای ما بگویید.

قربانی : مرحوم آقالار یکی از بزرگترین مربیان و زحمت کشان فوتبال شهرستان نمین هست و تیم تختی که توانسته بود نوجوانان و جوانان نمین را به خود جذب کند متعلق به ایشان بود. تا فوتبال نمین و فوتبالیست های نمین هست نام مرحوم آقالار هم خواهد بود. اما متاسفانه فوتبال نمین بعد از درگذشت ایشان با افت قابل توجهی روبرو شد و اکنون نیز هیچ تیم پایه ای در فوتبال نمین وجود ندارد.

 

تیم شقایق نمین در سال 81

شکوه فرهنگ: از تیم هایی که در آن حضور داشتید توضیح بدهید؟

قربانی : تیم هلال احمر نمین یکی از تیم های پر امکانات و ریشه دار در شهرستان نمین بود که در دوره ریاست آقای مظاهر صباحی به نحو احسن پشتیبانی می شد و بنده نیز به عنوان مربی این تیم انتخاب شده بودم.

 

در زمان ریاست آقای فعال نوروزی نیز با توجه به اینکه خود ایشان نیز ورزشکار بودند، این حمایت ها در دوره ریاست ایشان نیز تداوم پیدا کرد و متاسفانه بعد از دوره ریاست ایشان تیم فوتبال هلال احمر تعطیل شد.

 

آخرین دوره ای که تیم هلال احمر در مسابقات حضور داشت با مربیگری اینجانب بود که توانستیم در مسابقات استانی مقام سوم را کسب کنیم.

 

با این تیم در لیگ فوتسال شهرستان نیز مقام اول را کسب کردیم و توانستیم به مسابقات استانی راه پیدا کنیم. بعد از منحل شدن تیم هلال احمر نمین، بنده از اواخر سال 84 به بعد، پس از اتمام دانشگاه به مدت شش ساله در نمین حضور نداشتم و در مشهد به عنوان مدیر اداری، مالی سیمان مشهد مشغول به کار بودم و این امر باعث شد از  شهرستان  و ورزش دور باشم.

 

اما هر ساله در مسابقات جام رمضان حضور پیدا می کردم و توانسته بودیم با تیم های آبان آژند، تیم فنی مهندسی اویم ، تیم ایرانسل و هلال احمر در مسابقات جام رمضان و لیگ ها، مقام قهرمانی را کسب کنیم.

 

با تیم فنی، مهندسی اویم توانسته ایم مقام های اول و دوم مسابقات را بدست آوریم و بنده نیز به عنوان بهترین مربی مسابقات جام رمضان انتخاب شدم.

 

البته این را بگویم که تیم ایرانسل یکی از بهترین تیم های شهرستان بود و بهترین بازیکنان نیز در آن حضور داشتند.

 

تیم شقایق نمین در سال 81

شکوه فرهنگ: لطفاً به دوره های مربیگری و دواری که تا کنون گذرانده اید نیز اشاره کنید.

قربانی : بنده اولین دوره مربیگری فوتبال را در سطح مقدماتی و تکمیلی را در سال 81  در استان اردبیل تحت عنوان "مربیان مدارس فوتبال" گذراندم.در مراتب بالاتر دوره مربیگری D آسیا و  دوره مربیگری C آسیا را  نیز ذرانده ام.

 

آخرین دوره مربیگری پیشرفته که اینجانب سپری کرده ام و تنها از شهرستان نمین یک نفر و از استان نیز فقط 15 نفر حضور داشتند مربوط به کلاس مربیگری پیشرفته برای رده های سنی پایه و زیر 18 سال بود که زیر نظر مدرس آلمانی در استان اردبیل برگزار شد و مدرک آن نیز یکی از مدارک معتبر و تایید شده از سوی کمیته ملی فوتبال آلمان می باشد.
دوره های داوری درجه دو  و درجه سه در فوتبال را نیز گذرانده ام.

 

شکوه فرهنگ: از مربیگری خود در تیم فوتبال ذوب آهن اردبیل توضیح دهید؟

قربانی : در تابستان سال 91 از طرف آقای محمد زلالی که یکی از دوستان صمیمی بنده می باشد، پیشنهاد تشکیل مدرسه فوتبال با نام "فولاد آرتاویل ساخت نمین" داده شد و این تیم را در رده سنی نوجوانان و جوانان تشکیل دادیم.

 

خوشبختانه برای اولین بار تیم "فولاد آرتاویل ساخت نمین" نایب قهرمان مسابقات استان شد و تیم جوانان این تیم نیز توانست در همان سال قهرمانی مسابقات استان را کسب کرد.

 

بعد از کسب موفقیت های استانی با تیم فوتبال "فولاد آرتاویل ساخت نمین" بود که باشگاه ذوب آهن اردبیل به بنده پیشنهاد مربیگری داد، که بنده مربیگری دو رده سنی نونهالان و نوجوانان را که سهمیه هر دو آنها لیگ برتر کشوری بود را عهده دار شدم.

 

البته این را هم بگویم که از  قرار معلوم آقای حقیقت پور تیم استیل آذین تهران را که لیگ 2 کشوری است را می خواهند به اردبیل انتقال دهند و این یک خبر خوش برای فوتبال و ورزش استان می باشد. و این امکان را برای بازیکنان فراهم می کند تا در این تیم ها حضور یابند.

 

تیم شقایق نمین در سال 81

شکوه فرهنگ : مشکلات فوتبال نمین را اگر بخواهیم از دید یک مربی که چندین سال است با آنها درگیر است را بررسی کنیم، باید به چه مواردی اشاره شود؟

قربانی : بنده تا چند سال پیش دبیر هیئت فوتبال نمین بودم و بنا به اختلافات سلیقه ای که وجود داشت دیگر امکان فعالیت فراهم نبود  و در همان زمان بود که ما وضع نامناسب چمن مصنوعی نمین را به مسئولین مربوطه انعکاس دادیم .

 

چمن مصنوعی برای شهرستان نمین با هزینه گزافی تهیه شده است اما به خاطر استفاده بی رویه و با هزینه ناچیز توسط تیم های اردبیل این چمن در آستانه نابودی و تخریب قرار دارد.

 

از فوتبال شهرستان هیچگونه حمایت و رسیدگی صورت نمی گیرد و اصلاً کسی جواب گوی مشکلات فوتبال شهرستان نیست تا مشکلات را از آن طریق حل و فصل کنیم.

 

نمین در حال حاضر تیم های پایه ندارد و در آخرین تیم که من نیز مربیگری آن را بر عهده داشتم، متاسفانه بیشتر بازیکنان آن از اردبیل بودند و به نام تیم نمین بازی می کردند.

 

در شهرستان مجموعه کاملی از امکانات ورزشی مهیا است و این امکان در سطح شهر قابل تقدیر است اما هیچگونه حمایت های مالی صورت نمی گیرد.

 

برای تشکیل یک تیم منسجم و قوی باید نسبت به جمع آوری بازیکنان مستعد از بخش های مختلف شهرستان اقدام شود و از آن بابت که  رده های سنی نوجوانان و جوانان از قشر کم در آمد و حتی دانش آموز و دانشجو هستند نباید دغدغه فکری بایت هزینه ایاب و ذهاب داشته باشند.

 

یک فوتبالسیت با هدف اینکه برای سلامتی خود، علاقه مندی به ورزش و به خاطر اعتلا بخشیدن به نام شهرستان در تیم حضور دارد، این در حالی است که ما متاسفانه در نمین با مشکل هزینه ایاب و ذهاب مواجه هستیم و همچنین در شان یک تیم شهرستانی نیست که سالانه برای هر بازیکن یک دست لباس ورزشی داده می شود و به خاطر نبود لباس دوم در مسابقات به علت همرنگ شدن لباس های دو تیم  مجبور به استفاده از کاور شده ایم.

 

هیچگونه امکانات های حمایتی از فوتبال نمین وجود ندارد و مسئولین نیز به امر فوتبال در شهرستان بی مهری می کنند و بخش خصوصی نیز به عنوان اسپانسر از تیم ها وجود ندارد.
دکتر حقیقت پور در زمان استانداری سهمیه لیگ برتر استان را به گلشهر نمین هدیه داده بودند و در سال اول تاسیس وضعیت تیم، روند خوبی داشت و از مدیر عامل منسجمی و قویی برخوردار بود. و در این سال نیز حمایت های چشمگیری از تیم فوتبال می شد و از لحاظ هزینه های ایاب و ذهاب مشکلی متوجه بازیکنان نبود و حتی برای بردهای تیم پاداشی هر چند ناچیز در نظر گرفته می شد تا بازیکنان با روحیه بهتری تلاش کنند.

 

در فوتبال نمین کم ترین در آمدی برای یک مربی و بازیکن وجود ندارد و صرفا به خاطر عشق و علاقه ای که به فوتبال و شهرمان نمین داریم در این عرصه فعالیت می کنیم. 

 

شکوه فرهنگ: وضعیت فوتبال شهر نمین را نسبت به دیگر شهرهای استان را چگونه ارزیابی می کنید و آیا در این امر پیشنهادی دارد؟

قربانی : مشکل ورزش در تمامی شهرستان های استان تا به حدی وجود دارد ولی متاسفانه در شهرستان نمین وضع موجود نابسامان است و اداره ورزش و جوانان نیز تا حدی توانایی ارائه خدمات و رسیدگی را دارد.

 

در امر فوتبال باید بخش خصوصی وارد میدان شود . در عین حال مربی نمی تواند به دنبال اسپانسر برای تیم باشد و این امر مربوط به هیئت مدیره تیم می باشد که متاسفانه تیم گلشهر نمین هیئت مدیره ندارد.

 

با توجه به ظرفیت های موجود برای اسپانسر تیم از جمله کارخانه های مختلف در شهرک  صنعتی نمین، تله کابین نمین، نمین سرامیک، کارخانه سیمان اردبیل، آرتا تجارت زرین و . . .  در سطح شهرستان مهیا است و اگر آنها بخواند به عنوان اسپانسر از تیم حمایت کنند  مبلغ هزینه شده برای این کارخانه ها و شرکت ها عدد ناچیزی محسوب می شود و این امر  نیازمند پیگیری و جذب بخش خصوصی توسط مسئولین و هیئت مدیره تیم می باشد.

 

وجود اسپانسر در فوتبال نمین، تضمین کننده قهرمانی تیم گلشهر نمین در لیگ برتر استان می باشد و این قهرمانی حضور تیم نمین را در لیگ سه کشوری را مهیا می کند و این کار باعث درخشش نام نمین در سطح کشور و استان خواهد شد.

 

فوتبال نمین با همت ما، حضور اسپانسر و حمایت اداره ورزش و جوانان و حتی در راس آن فرماندار شهرستان نمین به عنوان یک مسئول بومی و یک شخص علاقه مند به ورزش شهرستان می توانند با رایزنی ها و پیگیری های مربوطه منابع مالی را برای تیم فوتبال نمین مهیا نمایند.

 

در بیشتر استان ها و شهرستان ها شهرداری ها دارای تیم فوتبال و حتی سازمان ورزش می باشد و فوتبال شهرستان نمین  از شورای شهر و شهرداری نمین انتقاد دلسوزانه و حتی یک پیشنهاد سازنده دارد و آن این است آنها می تواند سالیانه با تخصیص اعتبار ناچیز در امر فوتبال شهرستان، تیم نمین را با  نام شهرداری در سطح استانی و بالاتر مطرح کنند.

 

شهرداری نمین می تواند با ایجاد سازمان ورزش و استفاده از نخبگان فوتبال شهرستان و پیشکسوتان این ورزش و با تشکیل تیمی با نام شهرداری نمین، بر روی فوتبال شهرستان سرمایه گذاری کند.

 

مسئولین با توجه به موقعیت منطقه و هجمه های موجود، در سخنان خود تهاجم فرهنگی را مطرح می کنند اما در عمل کمترین همتی و حمایتی از جوانان  بعمل نمی آید.

 

در حال حاضر از نمین تیم های گلشهر نمین در لیگ برتر استان و تیم نمین جوان در لیگ یک استان حضور دارد ولی متاسفانه تمرین ورزشی تیم گلشهر نمین تعطیل شده است و تمرین های تیم نمین جوان نیز گه گداری برگزار می شود.

 

اداره ورزش و امور جوانان امکانات ورزشی موجود در شهرستان را  به صورت رایگان برای تیم های نمین ارائه می کند اما در کنار آن مشکلاتی همچون عدم تسویه نشدن فاکتورهای سال پیش مربوط به کرایه حمل و نقل تیم که برای برگزاری مسابقات در دیگر شهرستان ها حضور پیدا کرده بودند، کماکان وجود دارد.

 

تیم شقایق نمین در سال 81

شکوه فرهنگ: در صورت وجود اسپانسر و حمایت های مالی وضعیت پیشرفت تیم فوتبال نمین را در چه سطحی می توان تضمین کرد؟

قربانی : اگر حمایت های لازم از تیم فوتبال نمین صورت بگیرد می توانیم با استفاده از ظرفیت های فوتبال شهرستان  همچون مربیان با تجربه و مجرب و بازیکنان مستعد، با همدلی و همکاری یکدیگر، تیم "گلشهر نمین" را در قالب یک تیم منسجم و قوی برای مسابقات استانی و با هدف قهرمانی سر و سامان بدهیم.

 

اگر این تیم از لحاظ مالی مشکلاتی پیش رو نداشته باشد این قول را می دهیم که جزو سه تیم اول استان باشیم و حتی می توانیم با تلاش و همت بیشتر مقام اول استان را به خود اختصاص دهیم.

 

اگر اداره ورزش و جوانان، بخش خصوصی و شورای شهر، شهرداری و فرمانداری دست در دست هم دهند و همت کنند با توجه به اینکه از لحاظ امکانات ورزشی و بازیکنان و مربیان مشکلاتی پیش رو نداریم، موفقیت تیم نمین تضمین شده است.

 

 

شکوه فرهنگ: نظر شما در مورد  وضعیت ورزش شهرستان چیست و حضور و استقبال شهروندان در این عرصه را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

قربانی : به سوال شما می توان با یک مثال پاسخ داد. شما می توانید یک قهرمان مسابقات آسیایی از این شهرستان را در نظر بگیرید. آقای یاشار صمدی قهرمان پرس سینه است اگر از ایشان در مورد چگونگی اعزام به مسابقات آسیایی، چگونگی پرداخت هزینه ویزا برای شرکت در مسابقات و اینکه  هنگام بازگشت به شهرستان به عنوان یک قهرمان آسیایی چگونه از شما استقبال شد، می توان به این سوال بهتر و جامع تر پاسخ داد.

 

هر کجا نام قهرمان آسیایی همچون یاشار صمدی شنیده شود قابل تقدیر و ستودن است، اما در شهرستان ما از یک قهرمان ملی چه حمایت هایی کرده اند؟! 

 

در ورزش کشتی بازیکنانی در سطح تیم ملی همچون آقای اصغر ابراهیم پور و محمد رضا دادگر داشتیم، اکنون در چه وضعیتی هستند؟

 

 

وقتی مشکلات موجود به زبان آورده می شود ممکن است اشخاصی جبهه گیری کنند اما در کل دو بحث مدیریتی و حمایتی وجود دارد.که متاسفانه در هر دو  مورد کم کاری شده است. در مورد بحث مدیریتی متاسفانه مدیری دلسوز، قوی و کارآمدی که بتواند ورزشکاران را در همه تیم ها  جمع و جور کند وجود ندارد و با توجه به پتانسیل های موجود از بابت وجود ورزشکارن، بحث مدیریتی در عمل در حد شعار مانده است.

 

شکوه فرهنگ: شهرستان نمین از لحاظ بازیکنان، مربیان و داوران در چه وضعی به سر می برد؟

قربانی : هر تیم نیازمند تیم های پایه است اما برای تیم گلشهر نمین تیم پایه وجود ندارد و پس از یکی دو سال با مشکل بازیکن مواجه خواهد شد و این امر نیازمند جذب و تمرکز بروی تیم های پایه از جمله در رده سنی نونهالان و نوجوانان می باشد.

 

در سطح شهرستان فقط سه یا چهار مربی داریم و در امر مربیگری نیز مسئولین باید به برگزاری دوره ها اهتمام ورزند.

 

داوری شهرستان نمین رو به افول می باشد و از لحاظ داوران وضعیت حساسی را در پیش رو داریم بطوریکه در مسابقات جام رمضان به خاطر کمبود داور باید از بازبکنان پیشکسوت استفاده کنیم.

 

 

شکوه فرهنگ: از تماشاگران فوتبال بگوید، استقبال تماشاگران از مسابقات چگونه است؟

قربانی : در مسابقات معمولی حضور تماشاگران انگشت شمار می باشد اما مسابقات جام رمضان تماشاگران زیادی را به خود جذب می کند که آن هم نسبت به سال های گذشته کم رونق شده است. سال های  پیش مسابقات جام رمضان با حضور 56 تیم برگزار می شد و حضور تماشاگران نیز چشمگیر بود و جایی برای سوزن انداختن نبود. اما متاسفانه در سال 91 مسابقات جام رمضان با حضور 17 تیم برگزار شد و بنا به دلایل مختلف از جمله امور مالی، ضعف اجرایی مسابقات، برخورد ناشایست با تیم های شرکت کننده و ضعف هیئت ها و داورن دست در دست هم داده است تا  استقبال از مسابقات شهرستانی نیز کاهش یابد.

 

امسال نیز در میناباد آقای جواد جهانگیری مسئول اجرایی مسابقات جام نوروز بود که این دوره از مسابقات با 17 تیم در سالن شهید محمد زاده میناباد برگزار شد و این نشان دهنده این است که برگزاری این مسابقات نسبت به شهر نمین پرشور و شوق است.

 

 

شکوه فرهنگ: حرف پایانی مربی تیم های فوتبال نمین به نمایندگی از فوتبالیست های شهرستان ؟

قربانی : تنها چیزی که می توان گفت این است که مسئولان مشکلات فوتبال را دریابند. جوانان شهرستان چشم به مسئولان دوخته اند و امید بر این دارند که فوتبال در شان و منزلت واقعی این شهرستان احیا شود. خواسته همه فوتبالیست ها و حتی شهروندان این است که دوباره نام فوتبال نمین توسط تیم هایی چون "گلشهر نمین" درسطح شهرستان و استان زنده شود.

 

 

انتهای پیام/*

 

دیدگاه‌ها

واقعاً واسه این وضع فوتبالمون متاسفم، اصلا به هیچ ورزشی تو نمین بها داده نمی شه . مسئولان هم تو چه فکری هستن خدا میدونه!!!

با سلام آقای قربانی از مربیان فعال و تأثیر گذار شهرستان نمین بوده که واقعا حرفهای از صمیم قلب ایشان باید مورد توجه قرار گیرد

اگر مشکل اساسی ورزش نمین حل شود، برای رشد و رونق فوتبال نیز جای امیدواری خواهد بود.

برادر گرامی جناب آقای فرنود قربانی یقیناَ توسعه و پیشرفت ورزشی شهرستان پر برکت نمین ، مرهون تلاش بی دریغ مسئولین خدوم و دلسوزی می باشد که همواره جهت تعالی و ارتقاء این شهرستان قدم برداشته و خدمتگذاری را افتخاری بزرگ و پاسخگویی را وظیفه ای مهم برای خویشتن می دانند. لذا وظیفه خود می دانم به مصداق حدیث شریفه «من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق»، از عنایات و توجه جنابعالی به امر توسعه ورزش فوتبال و پیگیری جهت فراهم نمودن زمینه توسعه و رشد ورزش درشهرستان نمین قدردانی نماییم. سلامتی وموفقیت روزافزونتان را ازدرگاه خداوند متعال مسألت می نماییم.

درسته !! چمن مصنوعی به نام نمین هستش و به کام اردبیلی ها ؛ خودم چند ماهه اون طرفا نرفتم، ولی اگه در حال تخریب و نابودی باشه ، باید دیگه بیخیالش بشیم . دیگه کی میاد واسه جمن، اون همه هزینه بکنه.

مشکل اساسی ورزش نمین مدیریت غیر بومی و بداخلاقی رواج داده شده در مدت حضور ایشان در نمین بوده که اکثر هیاتهای ورزشی را به تعطیلی کشانده و متاسفانه کسی پیگیری نمی کند امثال آقای قربانی هم علیرغم موفق بودن در امر مربیگری به تنهایی قادر به کار نخواهد بود همت و حمایت جمعی لازم است باز دست مریزاد به آقای فرنود قربانی

مشکلات عنوان شده فقط مختص نمین نیس همه جا متاسفانه مشکلات اینچنینی دیده میشه به نظر من دلیلشم اینه که اونایی که متولی ورزش هستن خودشون ورزشکار نبوده و نیستن و فقط طی روابطی شدن متولی و مسئول بخشهای ورزشی . البته استثناهاییم هست و در حق معدود مسئولین دلسوز و ورزشکار بی انصافی نمیکنم

چمن مصنوعی شهر نمین وضیعتش خیلی بد هست و استعداد های خیلی درخشانی در فوتبال نمین هست و به انها هیچ توجهی نمیشود خواهشمندیم به انها رسیدگی کنید
ارسال نظر