فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 4827
تاریخ انتشار : د, 1392/03/06 - 09:32
دبیر نخستین نمایشگاه عکس طبیعت نمین
هدف ما اعتلا بخشیدن به نمین در داخل و خارج از کشور است
شکوه فرهنگ: دبیر نخستین نمایشگاه عکس طبیعت نمین گفت: با معرفی فرهنگ و طبیعت بکر و منحصر به فرد نمین به ایرانیان داخل و خارج از کشور در صدد آن هستیم که فرصت های بالقوه سرمایه گذاری در صنعت توریسم منطقه را احیا کنیم.

دبیر نخستین جشنواره "عکس طبیعت نمین" در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شکوه فرهنگ اظهار داشت: این رویداد فرهنگی و هنری با همکاری و مشارکت دوستان و همشهریان در نمین، اردبیل و تهران صورت گرفته است و شخص خاصی متولی اصلی آن نیست.

 

 

زهرا رسول زاده نمینی ادامه داد: نویسندگان و محققین نمینی با عقبه سال ها مطالعه و پژوهش در تدوین برنامه ها و مراحل انجام این کار نقش بسزایی داشتند.

 

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره عنوان داشت : هدف از برگزاری این جشنوراه ترویج هنر عکاسی، کشف و معرفی استعدادهای جوان این مرز و بوم هست و از همه مهمتر تبلیغ نمین در داخل و خارج از کشور می باشد.

 

 

دبیر جشنواره با اشاره به پیام جشنواره تصریح کرد: شعار این جشنواره" نمین بهشت ایران زمین " انتخاب شده است چرا که  مخاطب با دیدن این جمله به فکر فرو می رود و درباره نمین کنکاش خواهد کرد و این تبلیغ بسزایی برای دیارمان است.

 

 

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: نخستین نمایشگاه "عکس طبیعت نمین" با یک ایده ساده شکل گرفت و در ادامه با همفکری جمعی از نویسندگان و فرهیختگان نمینی و متولیان فضای سایبری استان اردبیل پرورش و توسعه یافت.

 

 

رسول زاده نمینی از برگزاری فستیوال های فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر بخش های موجود با همکاری مردم و مسئولین در آینده خبر داد و افزود:  درآینده در خصوص تخریب محیط زیست منطقه بالاخص گردنه ی حیران و برخی از نواحی جنگل فندقلو فستیوالی برگزار خواهد شد.

 

 

وی تصریح کرد: با برگزاری چنین فستیوالی سعی بر آن داریم که مردم توجه ویژه ای به طبیعت و حفظ و حراست از آن داشته باشند و موضوع تخریب محیط زیست و منابع طبیعی انعکاس و برجسته تر گردد تا در آینده شاهد حفظ و صیانت و مانع از تخریب این میراث خدادادی و گرانبها باشیم.

 

 

دبیر جشنواره با ابراز تاسف اظهار داشت: شهروندان تهرانی و نواحی مختلف ایران اطلاعات چندانی از شهرستان فرهنگی نمین در اختیار ندارند بر همین اساس ما قصد داریم که نمین را با فرهنگ و طبیعت بکر و منحصر به فرد خود به ایرانیان بشناسانیم و فرصت های بالقوه سرمایه گذاری در صنعت توریسم (اکو توریسم، ژئو توریسم و توریسم درمانی) منطقه را یادآور شویم.

 

 

دبیر جشنواره ادامه داد:  این مسئله باعث اشتغال جوانان و توسعه شهرستان خواهد شد به طوریکه شهروندان نمینی مقیم در خارج از کشور و تهران که از موقعیت والای علمی و مالی خوبی برخوردار هستند را می توان برای سرمایه گذاری در نمین و سرزمین اجدادی خود جذب کنیم.

 

 

وی با عنوان اینکه این چنین جشنواره ای برای نخستین بار است که با مشارکت مردمی در سطح استان اردبیل و شمالغرب کشور انجام می شود و در نوع خود در ایران بی نظیر و کم سابقه است تصریح کرد: شروع کار در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  کلیدخورد و همشهریان در خصوص نحوه برگزاری  آن نظر و ایده های مختلفی ابراز داشتند.البته درابتدا و اجرای کار سختی ها و ناملایماتی را نیز متحمل شدیم ولی به خاطر هدفی والایی که برای پیشرفت و ترقی شهرستان نمین داشتیم بیش از پیش مصمم تر شدیم.

 

 

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره با استانداردهای کشوری و بین المللی  برگزار خواهد شد در خصوص هزینه های سنگین برگزاری این جشنواره خواستار پشتیبانی و حمایت مالی شد.

 

 

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه عنوان داشت: طبق برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده نمایشگاه طبیعت نمین در شهرهای تهران، اردبیل و نمین برگزار خواهد شد.

 

 

رسول زاده نمینی ادامه داد: نمایشگاه نخست در تهران و در مرحله بعد در اردبیل و در آخر نیز در نمین دایر خواهد شد تا عموم شهروندان فرهنگی نمین نیز از نزدیک شاهد تصاویر زیبای دیارشان باشند.

 

 

وی در ادامه سخنان خود از چاپ و انتشار مجموعه عکس های منتخب این جشنواره در قالب کتاب خبر داد.

 

 

گفتنی است شهروندان نمینی در خصوص اطلاع از روز شمار نخستین جشنواره عکس طبیعت نمین  به پایگاه اینترنتی این جشنواره به آدرس naminfestival.ir مراجعه نمایند.

 

 

انتهای خبر/*

 

دیدگاه‌ها

از زحمات بعمل آمده کمال تشکر را دارم به امید اعتلای سرزمین مادریمان
ارسال نظر