فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 14288
تاریخ انتشار: س, 1393/01/26 - 08:04
رئیس اداره گردشگری نمین خبر داد؛
اقامت 25 هزار نفری مسافران در نمین
رئیس اداره گردشگری نمین خبر داد؛ اقامت 25 هزار نفری مسافران در نمین
شکوه فرهنگ: رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نمین گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال 25 هزار نفر از مسافران در این شهرستان اقامت کرده اند.

منوچهر نورزاده در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ با بیان اینکه میزان اقامت مسافران در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال 25 هزار نفر در شهرستان نمین اقامت کرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: از این میزان پنج هزار مسافر در دور اول تعطیلات، 15 هزار مسافر در دور دوم تعطیلات و پنج هزار مسافر نیز در روز طبیعت در شهرستان نمین اقامت داشته‌اند.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نمین افزود: اقامت مسافران در قالب ستاد اسکان فرهنگیان با 856 مسافر، کمپ های موقت فندقلو با 18 هزار و 432 مسافر، و هتل آپارتمان نمین با 106 نفر مسافر و مابقی به صورت اسکان موقت بوده است.

 

نورزاده با اشاره به اینکه موزه فرهنگی نمین و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی نمین و عنبران نیز میزبان گردشگران و مسافران نوروزی بوده است اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی از موزه نمین 150 نفر و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی 350  نفر بازدید کرده‌اند.

 

وی با عنوان اینکه  بیش از 91 آثار باستانی و تاریخی نمین در فهرست ملی به ثبت رسیده است بیان داشت: نزدیک به 85 درصد آثار تاریخی نمین به ثبت رسیده و مابقی در حال شناسایی و ثبت هستند.

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر