فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 14752
تاریخ انتشار: ج, 1393/03/23 - 23:21
جشنواره گل های بابونه و توانمندی های نمین برگزار شد
شکوه فرهنگ: همزمان با میلاد منجی عالم بشریت جشنواره گل های بابونه و بازشناسی توانمندی های شهرستان نمین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شکوه فرهنگ، جشنواره گل های بابونه و بازشناسی توانمندی های شهرستان نمین روز جمعه همزمان با میلاد حضرت مهدی موعود (عج) در منطقه گردشگری فندقلو برگزار شد.

 

در این جشنواره با بیش از 20 غرفه به صورت نمایشگاهی و عرضه محصولات در حوزه های کشاورزی، اقتصادی، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، غذاهای سنتی، فرهنگی و سایر توانمندی های شهرستان به معرض نمایش عموم گذاشته شد.

 

چهارمین سری از جشنواره گل های بابونه  امسال نیز با اجرای موسیقی سنتی و پاپ، نمایش، شعر خوانی و نقاشی کودکان با حضور شهروندان استان اردبیل، میهمانان و مسافران برگزار شد.

 

وضعیت نامناسب جوی و بارش مقطعی و شدید باران در منطقه گردشگری فندقلو، برنامه های اجرایی جشنواره را تحت شعاع قرار داده و شرکت کنندگان را دچار مشکلات کرد.

 

سید مهدی جوادی فرماندار نمین در مراسم افتتاحیه جشنواره گل های بابونه و بازشناسی توانمندی های شهرستان نمین با گرامیداشت میلاد منجی عالم بشریت اظهار داشت: این شهرستان از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل از جمله کشاورزی، صنعتی و گردشگری برخوردار است.

 

وی گفت: قدمت آثار باستانی و تاریخی نمین به سده ی قبل از 16 میلادی مربوط بوده به طوری که طبق بررسی های باستان شناسان در خاورمیانه منحصر به فرد است.

 

وی گفت: منطقه گردشگری فندقلوی نمین با توجه به قابلیت های آن مورد بی توجهی قرار گرفته که در آینده بیش از پیش باید توسعه یابد.

 

جوادی در ادامه افزود: صنایع دستی از جمله گلیم و مسند عنبران از دیگر توانمندهای شهرستان بوده که شهرت جهانی دارد.

 

وی با بیان اینکه شهرستان نمین بعد از مرکز استان در جایگاه دوم قرار دارد بیان داشت: شهرستان نمین بیش از 190 مرکز صنعتی و تولیدی برخوردار بوده که مراکز مهمی از جمله کارخانه سیمان، نساجی و ذوب آهن را در خود جای داده است.

 

فرماندار نمین در ادامه از وجود معدن عقیق در این شهرستان خبر داد و بهره برداری حداکثری از این معادن را از مهمترین اولویت ها عنوان کرد.

 

وی به استعدادها و توانمندی های شهرستان در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: اولین مدرسه سنتی استان اردبیل در سال 1288 هجری شمسی در نمین دایر شده و در سال 1299 نیز اولین مدرسه نوین در آن احداث شده است.

 

جوادی وجود آثار غنی و مهم مشاهیر و فرهیختگان نمین را نشأت گرفته از قدمت فرهنگی نمین عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر