فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 14977
تاریخ انتشار: پ, 1393/04/19 - 18:45
نسخه استاندار برای راه آهن به گل نشسته اردبیل؛
آیا نوستالژی تلخ راه آهن اردبیل به تراژدی واقعی تبدیل می‌شود
آیا نوستالژی تلخ راه آهن اردبیل به تراژدی واقعی تبدیل می‌شود
شکوه فرهنگ: خبر به صدا درآمدن سوت قطار اردبیل که به آرزوی دور و دراز مردم این استان تبدیل شده، تا 30 ماه آینده به واقعیت می پیوندد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شکوه فرهنگ، به صدا در آمدن سوت قطار در اردبیل چندسالی است که به آرزوی دور و دراز مردم استان اردبیل تبدیل شده است؛ آرزویی که به گفته استاندار دولت و تدبیر امید در آینده ای نزدیک و با یک راهکار تازه به واقعیت تبدیل می شود.

 استاندار اردبیل که شامگاه دیروز در جمع خبرنگاران اردبیلی سخن می گفت با تاکید بر اینکه با یک راهکار جدید مگاپروژه راه آهن اردبیل – میانه در عرض 30 ماه به بهره برداری خواهد رسید، خاطر نشان کرد: اختصاص اعتبار از محل فایناس بخش خصوصی تنها راه حلی است که از طولانی تر شدن زمان تکمیل این پروژه جلوگیری و به تکمیل سریع تر این پروه کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در وضعیت کنونی و با اعتبارات محدود دولتی اتمام این پروژه تا 20 سال آینده نیز طول خواهد کشید اما با راهکار جذب فاینانس بخش خصوصی این پروژه حیاتی تا 2/5 سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار اردبیل با اشاره به روند تکمیل پروژه عظیم راه آهن اردبیل – میانه یادآور شد: در ادامه روند تکمیل پروژه راه آهن اردبیل – میانه  باید 22 کیلومتر تونل و 5 کیلومتر پل پرهزینه  احداث شود  که با اعتبارات کم دولتی بعید به نظر می رسد.

وی ابراز امیدواری کرد: با راهکار جدید پروژه مهم و حیاتی راه آهن اردبیل – میانه ظرف مهلت تعیین شده عملیاتی شود.  

 

منبع: سبلانه

انتهای پیام/*

ارسال نظر