فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 18674
تاریخ انتشار: پ, 1394/05/15 - 19:02
وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات:تحریم‌ها دیگر برنمی‌گردد/ غربی‌ها برای همکاری در ایران صف بسته‌اند/ ولایت نخ تسبیحی است که کشور را به هم پیوند می‌دهد
وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: علی‌رغم بازی کنگره آمریکا پایه‌های تحریم شکسته است،هنوز مراحل کار طی نشده غربی‌ها برای همکاری با ایران صف بسته‌اند.

به گزارش شکوه فرهنگ به نقل از ، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل در سالن شهید رجایی این شهر با بیان اینکه در دو سال گذشته سیاست خارجی کشور به هم ریخته و ارتباط ما به چند کشور محدود می‌شد، تصریح کرد: از نظر فرهنگی، ژئوپولیتیک ایران نمی‌تواند کشوری منزوی باشد که همه اینها موید این مطلب است که کشور ما باید بازیگری فعال و سازنده باشد، از این رو در دولت یازدهم ابتدا با همسایه‌ها و سپس با کشورهای اسلامی و هدف صادرات و تکنولوژی ایران رابطه ها ترمیم و با مذاکرات هسته ای چهره جمهوری اسلامی ایران به شان واقعی نظام نزدیک‌تر شد. 

 

وی با اشاره به ثمرات مذاکرات هسته ای برای ایران گفت: با انشاءکردن خواسته‌هایمان در مذاکرات هسته‌ای وضع به گونه‌ای شده است که دیگر کمتر کسی راجع به ایران و شیعه هراسی صبحت می‌کند و همه مجبور بگویند اگر ابتکارات و فداکاری‌های نیروهای ایرانی در نبرد با داعش نبود داعش تهدید بزرگی برای همه کشورها می‌شد.

 

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، افزود: قدرت های بزرگ متوجه شده اند که جمهوری اسلامی ایران بازیگری قدرتمند، مستقل و بزرگ است، به طوری که ایران برای حمایت از عراق، سوریه و یمن از کسی اجازه نمی‌گیرد و از طرفی آنهایی که تا دیروز می گفتند ایران یک تهدید است حالا معترفند که بدون ایران نمی شود با داعش مقابله کرد. 

 

وی تاکید کرد: به عنوان یک ایرانی که سابقه مذاکره با افراد خارجی را دارم می گویم مذاکرات هسته ای کار بزرگی است، سابقه نداشته قدرت های بزرگ انشاء کشوری را که از نظر آن ها متهم  است را قبول کنند و از طرفی تا به الان هیچ کشوری بدون تغییر نظام و یا حاکمیت نتوانسته است از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل با اقدامی هوشمندانه خارج شود.

 

وزیر دولت یازدهم تصریح کرد: چون در مذاکرات هسته‌ای به دنبال یک هدف نهایی هستیم پس بدون ذوق‌زدگی و برگزاری جشن ملی سعی کردیم تا برای مراحل بعدی با قدرت تمام قدم‌هایی را برداریم؛ این برای ما  بسیار مهم است که در این میدان از حقوق هسته‌ای مان دفاع کرده و غربی‌ها را مجاب کنیم تا این حقوق را به رسمیت بشناسند.

واعظی گفت: من به مراحل مذاکرات خوشبین هستم و با قاطعیت می گویم که علی‌رغم بازی کنگره آمریکا پایه‌های تحریم شکسته است چه کنگره آمریکا مخالف این توافق باشد و چه اوباما  از حق وتوی خود استفاده کند یا نه،دیگر تحریم بر نمی‌گردد؛ این یک اجماع جهانی است به طوری که مراحل این کار طی نشده کشورهای غربی در نوبت اند که از همدیگر سبقت گرفته تا در همکاری با ایران عقب نمانند و در این بین همه کشورها مشتاق سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات ایران هستند.

  وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با تاکید بر اینکه همه ملت ایران در  پیروزی  هسته ای سهم دارند، گفت:  نباید پیروزی را متعلق به یک حرب و گروه خاص دانست پیروزی مربوط به ملت، نظام و رهبری است که در سایه مداومت مقاومت مردم کسب شده و  متاسفم که برخی ها نگاهشان خیلی کوتاه است و درصدند تا از این پیروزی عظیم برای پیروزی‌شان در انتخابات بهره برداری کنند.

وی ادامه داد: باب انتقاد سارنده و دلسوزانه در دولت  یازدهم باز است چرا که معتقدیم اگر در جامعه ای انتقاد نباشد آن جامعه می میرد اما همان طور که رهبری هم فرمودند باید خط و مرز انتقاد دلسوزانه را با تخریب‌ها بدانیم و تلاش نکنیم تا دستاورد به دست آمده اسباب تخریب باشد.

 

وزیر ارتباطات دولت یازدهم تصریح کرد: احیای اخلاق، حفظ ارزش ها و وحدت مهمترین اولویت هایی هستند که دولت یازدهم با جدیت آن را دنبال می‌کند، این دولت بنا ندارد خود را سرگرم گذشته کند، بلکه دولتمردان تلاش می کنند تا با ساماندهی وضعیت اقتصادی، هدف گذاری تورم و کنترل آن و رونق اقتصادی ، خدمات مطلوب را به مردم ایران ارائه کنند.

 

 وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با بیان اینکه، وحدت ملی اساس کار است، گفت:  داشتن وحدت، ضرورت اقتدار یک کشور قدرتمند است که ساز و کار شکل گیری و تداوم این مهم در قانون اساسی ما با بحث ولایت فقیه به خوبی گنجانده شده است. 

 

  وی گفت: ولایت  فقیه نخ تسبیحی است که کشور ایران را به هم پیوند می دهد و همان طور که دیدیم رهبری در پرونده هسته ای نقش بی بدیلشان را ایفا کرده و با  هوشمندی و درایت این مذاکرات را رهبری کردند.

وی افزود: در حال حاضر همه با وحدت برای تعالی ایران اسلامی تلاش می کنیم و روابط سه قوه هم در بهترین شرایط خود است و هر سه قوه افتخارشان این است که زیر نظر رهبری هدایت می شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری افزود: امیدواریم با سیاست اقتصاد مقاومتی و کم کردن تصدی گری دولت و سپردن کار و فعالیت دست خود مردم رونق اقتصادی و در نتیجه بهبود وضعیت کسب و کار و اشتغال تا اواخر امسال محقق شود.

واعظی در پایان گفت: بنده بر این باورم که دولت یازدهم دولت راستگویان است و در این دولت هیچ کس حق ندارد وعده و یا حرفی بزند که پایه‌های آن دروغ و غیرقابل باور باشد.

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر