فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20210
تاریخ انتشار: ج, 1395/04/25 - 20:02
خبر, نمین, شکوه فرهنگ, امام جمعه اردبیل, مناطق آزاد,  اقتصاد مقاومتی
امام جمعه اردبیل گفت:بی‌تردید دولت درخصوص گمرک اصلاندوز بی‌دقتی کرده و اطرافیان تصمیم‌گیر به دولت خیانت کرده‌اند که این خیانت باید جبران شود.

به گزارش شکوه فرهنگ به نقل از ،آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل از نمایندگان و مسؤولان استانی و تمام کسانی که در تصویب یک فوریتی منطقه آزاد استان اردبیل تلاش کردند، قدردانی کرد.

وی با اشاره به کثرت مخالفین، ورود رسانه‌های خاص و کثیرالانتشار به مخالفت با مناطق آزاد و دخالت اغراض سیاسی در این مسأله، لزوم تلاش مضاعف برای تصویب اصل موضوع را ضروری دانست.

 امام جمعه اردبیل گفت: تبعیض در حذف گمرکات بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه قابل قبول نیست چرا که اگر بنابر حذف باشد چرا گمرک خدا‌آفرین حذف نشده است.

وی با بیان این مطلب که بعضی از کارشناسان اعلام می‌کنند که توسعه مناطق آزاد با سیاست اقتصاد مقاومتی در تنافی است، تصریح کرد: تمامی ایراداتی که به مناطق آزاد گرفته می‌شود مربوط به اجراء و مدیریت است و اصل آن نه تنها تنافی با ایده اقتصاد مقاومتی ندارد بلکه از بهترین ارکان آن به شمار می‌رود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در خصوص گمرک اصلاندوز اقدامات خوبی صورت گرفته و وزیر کشور قول مساعد داده‌اند تا این گمرک به حالت اولیه برگردد.

عاملی با اشاره به ماده 6 قانون پنجم توسعه که می‌گوید باید 30 درصد گمرکات کشور تعطیل شود، گفت: اگر بنابر حذف گمرک‌های راکد است پس گمرک خداآفرین که در مقابل اراضی اشغالی قرار گرفته و رکود آن بسیار شدیدتر از گمرک اصلاندوز است، پس چرا مصوبه این گمرک باطل نمی‌شود؟

وی ادامه داد: بی‌تردید دولت در این خصوص بی‌دقتی کرده و اطرافیان تصمیم‌گیر به دولت خیانت کرده‌اند و این خیانت باید جبران شود.

خطیب جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها از دست‌اندرکاران خرید گندم تشکر کرد و گفت: تا حال 390 هزار تن گندم خریداری شده و 180 میلیارد تومان پرداخت شده ولی در بعضی از مناطق مثل منطقه هیر مشکل جدی وجود دارد و محصولات در برابر باد و باران، پرندگان و در خرمن‌ها رها شده است وقتی مرکز خرید باز نمی‌شود، دلالان بهترین فرصت را پیدا می‌کنند.

عاملی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در خرید جو نیز گفت: تعلل در خرید جو ظلم فاحش به تلاش استان و ثروت کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برای موفقیت جوانان استان که در حال پرکردن اوراق کنکور هستند دعا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خطبه اول نماز نیز به صورت مفصل به ماجرای کشف حجاب رضاخانی و اعتراض مردم در مسجد گوهرشاد اشاره کرد و گفت: امام راحل از ماجرای کشف حجاب به عنوان ام‌الامراض یاد کردند به طوری که اگر 80 سال پیش با نیزه و زور و تهدید می‌خواستند مانع پوشش و حجاب مردم شوند امروز استکبار جهانی با حربه‌ای متفاوت‌تر به مقابله با حجاب آمده است تا بتواند زن مسلمان امروز را به هر وسیله‌ای از حجاب و حقیقت آن دور کند.

عاملی بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا با تشدید روحیه شهوانی و تغییر ذائقه مردم به اصل موضوع حجاب ضربه وارد کند و در این زمینه شیاطین روزگار با به راه انداختن کانال‌ها و شبکه‌های مختلف سعی می‌کنند تا مردم را نسبت به امر حجاب بدبین کنند.

وی با توصیه به جوانان برای حفظ عفت و حیای خود یادآور شد: افراد بدحجاب و بی‌حجاب قطعا از مکافات عمل نباید غافل بشوند و شایسته نیست تا اجازه بدهند عده‌ای آنها را موجود دم‌دستی دانسته و با نگاه شهوانی سعی کنند تا اصالت زن مسلمان را مخدوش کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر