فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20224
تاریخ انتشار: د, 1395/04/28 - 10:55
خبر, نمین, شکوه فرهنگ, شورای شهر نمین, خوراک تبلیغاتی نمایندگان, گمرک میناباد
رئیس شورای اسلامی شهر نمین گفت: پیگیری گمرک میناباد نمین به فراموشی سپرده شده و در سال های گذشته به خوراک تبلیغاتی نمایندگان تبدیل شده بود.

زاهد آهنگری در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ با اشاره به گمرک میناباد اظهار کرد: این گمرک زمانی خوراک تبلیغاتی نمایند گان دوره‌های گذشته بود که در حال حاضر به فراموشی سپرده شده است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر نمین گفت: در مورد گمرک میناباد بنده در سال ۱۳۷۱ همراه هیئتی با حضور مدیرکل گمرکات کشور که توسط نورعلی اسبقی نمین به محل و نقطه صفر مرزی میناباد سفر کرده بودند، حضور داشتم و محل شغالدره، طرف شرق میله‌ی ۲۷ مرزی به عنوان مکان و محل عبور طرفین ایران و آذربایجان تعیین شد.

 

وی افزود: در آن زمان حتی محل انبارهای گمرک نیز تعیین شد و به گفته آن هیئت و کارشناسان همراه بهترین مکان برای مراودات طرفین بود که اسناد و مدارک در این مورد موجود است.

 

آهنگری گفت: متاسفانه فرماندار وقت اردبیل با قلمداد کردن سیاسی منطقه، گمرک میناباد اجرایی و عملیاتی نشد.

 

وی افزود: بعداً نیز صعب العبور بودن منطقه و قبول نکردن طرف مقابل را دلیل اصلی نافرجامی گمرک مینابادعنوان کردند و جالب اینجا است که حتی زمین و آثار گمرگ میناباد حفظ و نگهداری نشد و میان مجاورین محل بطور خود سرانه تقسیم شد.

 

وی گفت: آثاری از زمین گمرک میناباد باقی نمانده و برای همیشه از خاطره ها فراموش شده است.

 

آهنگری گفت: بنده حقیر چندین بار از اداره گمرک اردبیل پیگیری حفظ آثار گمرک مربوط شده ام که تا به حال کوچک‌ترین اقدامی از سوی این اداره انجام نشده است.

 

انتهای پیام/*

دیدگاه‌ها

شورای محترم بفکر شهر نمین وابادانی ان باش درسته اصالتت مینا بادی هستی ولی منتخب شهر نمینی خود میناباد الحمدالله شورا ودهیار داره اگه بیکاری سری به کوچه های اماده کشت سیب زمینی نمین بزن ثواب داره

جناب آقای آهنگری لطفا بجای پیگیری آثار بجا مانده از ساختمان گمرک میناباد از اداره کل گمرک مشکلات موجود شهری و درخواست های بجا و اصلی ساکنین شهر را از مراجع پیگیری فرمایید.

دوستان عزیز کمی انصاف داشته باشید!!!!!!!!!!!!!!!!! شوراهای محترم و محبوب!! ما با دقت نظر و دلسوزی تمام و پس از تلاش های بسیار، شهرداری کاردان، دلسوز و ... انتخاب کرده اند که ایشان به تمام کوچه های نمین و مشکلات موجود شهری رسیدگی میکنند. حال پس از زحمات شوراهای شهر در انتخاب یک چنین شهرداری انتظار دارید که دوباره خود به کوچه های شما بیایند ماشین و شاید کفشهای خود را در گل و لای کوچه شما کثیف کنند. زشته خجالت بکشید. نمیبینید که شوراهای محترم و امانت دار ما دارند بر کار شهردار فهیم و کاردان ما نظارت میکنند که دارد پیاده رو های بدون مشکل ما را دارد دوباره درست میکند و سنگ فرش ها و جوی های جدید میسازد. واقعا وای بر شما مردم قدر نشناس.
ارسال نظر