فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20231
تاریخ انتشار: س, 1395/04/29 - 08:49
انهدام بزرگترین باند قاچاق کالا در 6 سال اخیر/ 11 نفر از پرسنل بنادر و گمرک بازداشت شدند/ ارزش یکی از محموله ها بیش از 23 میلیارد تومان
با همکاری گمرک و نیروی انتظامی بزرگترین محموله قاچاق 6 سال اخیر در بندر شهید رجایی کشف و 11 نفر از پرسنل گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش شکوه فرهنگ به نقل از خبرگزاری فارس، بزرگترین محموله قاچاق کالا در 6 سال گذشته به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی کشف شد.

براساس این گزارش، با توافقی که بین گمرک و ناجا صورت گرفت طبق اطلاعات به دست آمده این باند شبانه اقدام به قاچاق کالا از طریق منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی می‌کرد.

براساس این گزارش، سرنخ‌های اولیه محموله یاد شده ابتدا از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجاری گمرک شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی و گمرک در شبکه اصلی این باند بزرگ قاچاق دستگیر شدند.

بر این اساس، پس از راه‌اندازی پنجره واحد تجاری در گمرک امکان کنترل ورود خروج غیر مجاز کالا از انبارها و از محوطه‌های گمرکی فراهم شد اما با این حال به دلیل اینکه امکان انبارگردانی در محوطه‌های بندری وجود نداشت تعدادی از شرکت‌های پیمانکار سازمان بنادر و دریانوردی از این موضوع استفاده کرده و با صدور بیجک‌های جعلی و تبانی اقدام به خروج غیر مجاز کالا از محوطه‌های بندری و انبارها بدون اظهار در گمرک و صدور پروانه‌های گمرکی می‌کردند.

این گزارش حاکی است نیروی انتظامی جمهوری اسلامی پس از کشف برخی از محموله‌‌های قاچاق اقدام به استعلام الکترونیکی این کالاها از پنجره واحد تجاری گمرک کرده و با کمک سامانه جامع مشخص شد این کالاها بدون اظهار به گمرک و با صدور بیجک‌های جعلی از بندر خارج شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده 8 نفر از پرسنل انبار سازمان بنادر و دریانوردی و نیز 3 نفر بارشمار گمرک بازداشت شده‌اند در این ارتباط علاوه بر بنادر پای شرکت راه‌آهن هم در میان است و یک محموله 18 کانتینری از این شرکت کشف و ضبط شده است.

براساس توافق و همکاری گمرک و ناجا تعدادی از پرونده‌های قاچاق جهت سیر مراحل قضایی به قوه قضاییه ارسال شده است.

به گزارش فارس، برخی منابع آگاه اعلام کردند در حال حاضر اختلاف کانتینرهای ثبت شده در سامانه جامع با دیگر آمارها 217 کانتینر بوده که در این رابطه متهمان قاچاق حدود 85 کانتینر آن را پذیرفته‌اند و رسیدگی به وضعیت دیگر کانتینرها در دست بررسی و ارزیابی بیشتر قرار دارد.

به گفته این منابع آگاه، مسئول در خروج گمرک شهید رجایی به همراه سرشیفت‌های آن در این رابطه بازداشت شده‌اند.

براساس این گزارش، طی روزهای گذشته نیز تعداد 43 دستگاه کانتینر شامل اسباب‌بازی، لوازم حصیری، دکوری، گیربکس و سایر اقلام بدون اظهار به گمرک و پرداخت حقوق ورودی با جعل اسناد و تبانی با پرسنل شرکت طرف قرارداد با یکی از سازمان‌های مستقر در مبادی رسمی خارج شده بود که کشف و گزارش وقوع جرم به مراجع قضایی ارسال شده است.

براین اساس، ارزش کالاهای کشف شده بیش از 23 میلیارد تومان برآورد شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

تا حالا شنیدین که کالای قاچاق از راه قانونی وارد کشور بشه؟ الان شد دیگه0!!!!!!!!!!!!!!! لابد اینجاهم باید بندازیم گردن یه کشور دیگه ؟! راستی ببینید قانونگذاران ما چی وضع کردن که خاوری پول ایران رو میبره کانادا ساخت و ساز میکنه و اینا هم کالا قاچاق میکنن خیلی راحت . چقدر ما سیستم کنترلی قوی برای خروج پول نقد داشتیم و خبر نداشتیم و چقدر مرزمون اوپن بوده که کالا وارد کشور بشه اونم قاچاق از نوع قانونی!!!!!! بخندیم حالا .به درک پول تو جیبی بچه مونم نداریم.اصلا اه در بساط نداریم ولی شرافتمنداه پشت نظام هستیم چون سرمایه این نظام خون پاکترین جوانانی بوده و هست که خیلی ها نمیفهمند و یا خودشان را به نفهمی زده اند.بابا بخدا پل صراط دور نیستا!!!!!بانکها خون مردم رو تو شیشه کردن .اصلان گرانی نداریم . اصلان حقوق از عابر بانک پایین نرفته پریده . برجامم که بماند. (همه چی ارومه).دزدی از بیت المال که اصلا اصلا نداریم طفلی مدیر حقوقش طبق قانون کاره و فقط این کارانه لامذهب 240میلیون کرده ها والا حقوقش یک ملیونم نبوده. حالا همگی یکم بخندیم. مدیر شکوه فرهنگ نمین انتشار بده تا مسولین بخوانند وبه رده بالا انتقال بدن شاید کسی پیدا شد که ای مسلمانان به داد برسید راشنیدند .شاید.........................................! .

حسن آقا اینا همش تقصیر دولت قبلیه...اصلن کودتای ترکیه و مصدومیت رونالدو در فینال هم نقصیر دولت قبلیه.میگن جنگ جهانی اول هم کار دولت قبلی بوده
ارسال نظر