فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20287
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/16 - 12:41
خبر, نمین, شکوه فرهنگ, استخر نمینع اداره ورزش نمین , بدهی اماکن ورزشی
تنها استخر شهرستان نمین مدت ها است که در تعطیلی به سر می برد و تا کنون کلید دولت امید و تدبیر نیز نتواسته قفل استخر سرپوشیده حجاب را باز کند.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، استخر سرپوشیده حجاب در مرداد ماه سال 85 با هزینه کردهای میلیاردی در شهرستان نمین به بهره برداری رسید تا یک شهرستان نیز به آمار شهرستان‌های دارای استخر در کشور اضافه شود.

 

پس از گذشت سال های سال به دنبال برخی مشکلات موجود اکنون تنها استخر شهرستان بیش از 61 هزار نفری و شهر 12 هزار نفری نمین در تعطیلی به سر می برد.

 

تعطیلی تنها استخر شهرستان نمین باعث نقد و انتقاد عموم مردم نسبت به یکی دیگر از مطالبات آنها شده است.

 

از جوانان گرفته تا پدر و مادرانی که می خواهند کودکانش در کلاس های آموزشی شنا شرکت کنند و از سوی دیگر برخی بیماران که به توصیه دکتر باید از استخر استفاده کنند، خواستار بازگشایی مجدد استخر هستند.

 

استخر نمین

 

تعطیلی سریالی استخر در طول سال های گذشته و در برخی موارد فعالیت های چند ماهه در طول سال باعث سردرگمی مردم شده تا حتی نتوانند در طول چند ماهه بازگشایی استخر از آن استفاده کنند.

 

از سوی دیگر تنها وجود استخر و مدیریت آن از سوی مسئولان کافی نبوده و باید با استفاده از ظرفیت های موجود علی الخصوص هیئت شنا نسبت به جذب ورزشکاران، جوانان و همچنین فرهنگ سازی در بین مردم شهر و شهرستان در خصوص فواید استفاده از استخر اقدام کنند تا موجب استقبال و حضور پرشور مردم در آن شوند.

 

با توجه به اینکه مدیریت استخر به بخش خصوصی واگذار می شود باید مسئولان شهرستانی مربوطه دقت نظر داشته باشند که در عقد قرارداد نباید با افراد معلوم الحال که سابقه مالی خوشی در کارنامه خود ندارند، اقدام کنند. چرا که این امر چیزی جز بدهی های گزاف برای استخر، تعطیلی آن و تشکیل پرونده حقوقی در قوه قضاییه نخواهد داشت.

 

در ماه های اول سال بود که رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین از بازگشایی تنها استخر شهرستان نمین از تابستان امسال خبر داده بود اما پس از اتمام ماه مبارک رمضان و گذشت چند ماه از تابستان این امر محقق نشده است.تا اینکه بر آن شدیم تا دلایل تعطیلی استخر را از وی جویا شویم.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ اظهارکرد: استخر سرپوشیده حجاب نمین در سال های 88-89 توسط رئیس وقت اداره ورزش به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

اکبر ورودی گفت: در آن زمان بخش خصوصی با بیان اینکه استخر دارای مشکلاتی همچون ایراد داشتن سقف استخر، هیچ یک از هزینه های انشعابات را پرداخت نکرده بود.

 

وی افزود: آقای حامد موذن رئیس قبلی اداره ورزش و جوانان نیز استخر را با بیش از 80 میلیون ریال بدهی انشعابات تحویل گرفته بود.

 

* شکایت حقوقی از بخش خصوصی استخر نمین

رئیس اداره ورزش نمین بیان کرد: در زمان ریاست قبلی اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین از بخش خصوصی مورد نظر شکایت شد و درحال حاضر نیز پرونده به عنوان شکایت حقوقی در حال رسیدگی است.

 

وی گفت: برای پرداخت و تسویه بدهی استخر پیگیری های زیادی انجام شد اما چون استخر نمین در تحویل بخش خصوصی بوده، ذی حسابان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل نمی توانند پرداخت کنند و امکان تسویه بدهی های انشعابات با پول دولت امکان پذیر نیست.

 

ورودی افزود: آقای موذن برای اینکه مردم بتوانند از استخر استفاده کنند، استخر را برای مدتی بازگشایی کردند، که در آن مدت نیز مقداری هزینه انشعابات بر روی بدهی قبلی اضافه شد.

 

استخر نمین

 

*بدهی 600 میلیون ریالی اماکن ورزشی نمین/ استخر 27 میلیون بدهی دارد

رئیس اداره ورزش نمین اظهار کرد: واقعیت این است که درآمد استخر نمین تامین کننده هزینه های انشعابات نیست.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بدهی استخر به 270 میلیون ریال رسیده است، گفت: بنده هنگام  انتصاب به عنوان ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین استخر را با بدهی 120 میلیون ریالی انشعاب گاز و بدهی 80 میلیون ریال انشعاب برق تحویل گرفته ام.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین با بیان اینکه بدهی انشعاب برق به 130 میلیون ریال رسیده است، گفت: برق استخر و اداره ورزش و جوانان مشترک بوده و از ابتدا تفکیک نشده است که در صدد تفکیک آن هستیم.

 

این مقام مسئول اظهار کرد: بدهی تمامی اماکن ورزشی شهرستان نمین تا به امروز به 600 میلیون ریال رسیده است.

 

*استخر نمین بازگشایی می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین اظهار کرد: با رایزنی های صورت گرفته با مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل یک نفر سرمایه گذار در قالب B.O.T جهت واگذاری استخر معرفی شده است.

 

ورودی گفت: قرار بر این است که شخص مورد نظر بدهی استخر را تسویه کند و اداره ورزش و جوانان نیز به صورت بلند مدت استخر را به وی اجاره دهد.

 

وی افزود: قرار است در روزهای آتی جلسه ای برگزار شود تا تصمیم نهایی در این خصوص گرفته شود.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شکوه فرهنگ مبنی بر وضعیت فعالیت هیئت شنای شهرستان نمین و تاثیرات آن در فرهنگ سازی و جذب عموم مردم در استفاده از استخر بیان کرد: سال گذشته یک تیم شنا تشکیل شد و حتی در مسابقات قهرمانی استان نیز شرکت کردند، اما با توجه به هزینه کردها بیش از درآمد استخر بوده این امر موجب شد تا اداره گاز نسبت به بازکردن علمک و قطع گاز اقدام کند.

 

وی گفت: قرار است استخر به یکی از مربیان مجرب استان واگذار شود که سعی خواهد شد وی را به عنوان رئیس هیئت شنا شهرستان منصوب کنیم و یکی از شرط های عقد قرارداد تشکیل تیم شنا در شهرستان نمین است.

 

گزارش از جعفر عزیزی اورنج

انتهای پیام/*

دیدگاه‌ها

ما هم امیدواریم که استخر نمین باز گشایی شود انشاالله

باسلام.قابل توجه ریاست محترم تربیت بدنی شهرستان نمین:1-وقتی شما مسئولیت بعهده گرفتید نباید فرافکنی کنید.و اشتباهات فاحش خود را ندید بگیرید.چطور اداره گاز ابزار داردکه گاز استخر را قطع بکنه ولی شما توانایی ندارید حق مردم طالب سکوت ؛در قالب (فرهنگی هستند این نمینیها)را از کسی که درامد استخرنمین را خورده و بالاکشیده را بگیرید.؟!!!!!!! 2-چرا مدیریت اینقدر ضعیف هست که درامدها مدیریت نمیشوند ؟ چرا پول برق نباید داده شود و تل انبار شود ؟ چراشما زمان تحویل میز خوشگل ریاست از مسئول بالا دست خود مطالبه حق مر دم را نکردید که بی لیاقتهای قبل شما چه بلایی سر ورزش و بیت المال اوردند؟ حالا شما مسئولید و چون این پست را پذیرفتید وعده سرخرمن ندهید و سریع عملییاتی کنید مطالبات مردم نمین را. 3-راستی اگر در مورد نگهداری سالن ورزشی به روز هستید باید بدانید که سالن ورزشی از بس پر از ته سیگارمیباشد متاسفانه وارد سالنها که شوید جلوه بد کف سالن و کثیف بودن ان از ورودی سالن دیده میشود.البته اگر کسی نیست که انجا را نظافت کنه و پول همینطوری بعنوان مستخدم میگیره از بازار کارگر بگیریم!!!!!!!!!!!!!. جالب است بدانید در محیط ورزشی بجای مقابله با سیگار اصلا بوفه ؛سیگار میفروشه و بعد برگشت از مسابقات جام رمضان کل لباسهای تمشا گران بایدشسته شود.!!!!!!!!!!!!!درامده دیگه!!!!!!!!!!1 4- در اخر از مردم فهیم شهرم تمنا دارم که به یاد داشته باشند ( حق گرفتنیست ) .منتظر نمانید تا با فرهنگی خطاب کردن شما مهر سکوت در برابر خواست قانونی شما بر لبانتان و قلمتان بزنند . دنبال حاشیه سازی برای هم نباشیم (حساب دو دوتاست )حق تان را بگیرید.تابستان تمام شد وما در سالنهای تربیت بدنی شهرستان نمین حرکتی ندیدیم. 5-من نمیدانم اگر سالن ورزشی سپاه نبود این جوانان چیکار میکردند؟ خوب یادمه زمانی که اصلا سالن ورزشی نداشتیم تو همون (تبریزاباد) که الان نیروی انتطامی مستقر شده یا همون تربیت بدنی فعلی که زمین کاملا خاکی بود تابستان که میشد اینقدر تیم ورزشی میامدند که واقعا اوقات فراغت پر میشد. همون زمین خاکی که علی دایی میومد از میر اسماعیل بنی هاشمی و خیلی از پیش کسوتهای فوتبال نمین هنر بازی فوتبال یاد میگرفت.یادش بخیر. 5- چه بلایی سر ورزش نمین اومده که این اندازه پس رفت کردیم؟!!!!!! 6-بعنوان شهروند نمینی عاجزانه از مسئولین شهر تمنا دارم که رسیدگی کنند. امسال سال اقدام و عمل میباشد لطفا دستور حضرت اقا را به غربت نیندازید. 7- از مدیر شکوه فرهنگ نمین عاجزانه تمنا دارم نشر دهند لطفا. 0
ارسال نظر