فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20300
تاریخ انتشار: چ, 1395/05/20 - 10:59
خبر, نمین, شکوه فرهنگ,دادستان نمین, حجت الله حاتمی, مجرمان نمین
دادستان شهرستان نمین گفت: برخورد قاطعانه با مجرمان جرایم خشن جز اولویت‌های کاری دادسرای نمین بوده و راه آنها را از این مسیر به سمت زندان اردبیل تغییر خواهیم داد.

حجت الله حاتمی در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ با اشاره به برخورد قاطع با مجرمان اظهار کرد: حفظ حقوق بیت المال، اراضی ملی و طبیعی وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی بوده و مسئولان می بایست به این مهم حساس باشند.

 

دادستان شهرستان نمین گفت: دستگاه قضا و دادستانی نیز در فرصت خود با متجاوزین مذکور قاطعانه برخورد خواهد کرد.

 

وی افزود: در حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیز بر اساس سیاست های کلی مسئولان عالی رتبه استان با در نظر گرفتن اولویت کاری، پیگیری و اقدام خواهد شد.

 

حاتمی با تاکید بر ترویج فرهنگ مصالحه و سازش اظهار کرد: باید از ظرفیت شورای حل اختلاف در مصالحه و سازش در اکثر دعاوی علی‌الخصوص دعاوی خانوادگی و قابل گذشت، در واحد اجرای احکام کیفری، مجازات های قابل گذشت، دیه و محکومیت های مالی استفاده لازم را کرد چرا که تاثیر بسزایی در کاهش پرونده های ورودی دارد.

 

دادستان شهرستان نمین با اشاره به معضلات اجتماعی بیان کرد: در خصوص تحقیقات پایه محور معضلات اجتماعی همچون طلاق و از هم گسستگی  روابط خانواده و جرائم ارتکابی در این حوزه و نابه هنجاری های اجتماعی با وجود مشکلات فراوان سرمایه گذاری و اقدام مناسبی انجام نشده است.

 

وی تصریح کرد: در این حوزه ها نباید انتظار داشت که حتماً قوانین و بخش نامه ها مشکلات را حل کنند، چرا که باید با تعامل میان دستگاهی این خلا پر شده و تجمع پتانسیل‌ها  می تواند به رفع  نواقع کمک کند.

 

حاتمی خاطر نشان شد: دستگاه قضا با حفظ استقلال خود در کنار سایر مجموعه ها همراه با ظرفیت سنجی و ظرفیت سازی کمک حال خواهد بود.

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر