فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20368
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/04 - 21:44
استاندار اردبیل در افتتاح پروژه‌های هفته دولت در نمین:
مردم باید تفکر اقتصادی داشته باشند
خبر, نمین, شکوه فرهنگ, استاندار اردبیل, پروژه‌های هفته دولت, هفته دولت نمین
استاندار اردبیل گفت: مردم برای اشتغالزایی و درآمدزایی باید تفکر اقتصادی داشته و نباید چشم انتظار دولت‌ها باشند.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، مجید خدابخش عصر روز پنج شنبه در آیین افتتاحیه پروژه‌های شهرستان نمین در محل فرهنگسرای آزادگان این شهر اظهار کرد: دولت‌ تا حدودی وظایف داشته و آن هم فراهم کردن زیرساخت ها و بسترهای لازم است.

 

استاندار اردبیل گفت: برخی افراد هنگام راه رفتن تفکر کرده و درآمدزایی می کنند و در شهرستان نمین نیز به اندازه هر یک از جوانان فکر درآمدزا وجود دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سطح کلان نیز اشتغالزایی مختص بخش خصوصی بوده و باید از ظرفیت های سرمایه‌گذاران بهره برد.

 

خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی پرداخت، گفت: دو هزار هکتار زمین برای فاز نخست این منطقه از سوی اداره کل منابع طبیعی استان در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری شاهد قرار گرفته و از سوی دیگر اهالی روستاهای تابعه مدعی شده اند.

 

وی افزود: البته برای آنها به عنوان حق چرای مرتع 30میلیارد ریال از سوی شرکت سرمایه گذاری شاهد به اداره کل منابع طبیعی پرداخت شده تا این مبالغ به حساب اهالی روستاها واریز شود.

 

سکاندار اردبیل گفت: پس از آن نیز اهالی روستای دیگری مدعی شده اند که اسم آنها در لیست نبوده و حال آنها نیز خواهان دریافت حق چرای مرتع هستند و اداره کل منابع طبیعی نیز این امر را نمی پذیرد.

 

وی افزود: پس از همه پیگیری ها و اقدامات اجرایی در هفته گذشته طی جلسه ای تصمیم گرفته شد که جاده منطقه ویژه اقتصادی از کدام مسیر باشد.

 

استاندار اردبیل اظهار کرد: پس از بحث و بررسی های لازم تصمیم بر آن شد که فنس‌های فرودگاه اردبیل 10 متر عقب نشینی کرده تا مسیر مورد نظر ایجاد شود و با توجه به اینکه فرودگاه مرکز دولتی بوده باید فرآیند اداری مربوط به خود را طی کند.

 

وی افزود: در عین حال در محدوده مورد نظر نیروی زمینی نیز ادعای مالکیت کرده چرا که قبلا در قسمتی از فرودگاه زمینی برای احداث هوا نیروز اختصاص یافته بوده است.

 

وی بیان کرد: رایزنی و مرتفع ساختن این امورات نیز زمان خود را طی خواهد کرد.

 

خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های گردشگری عنبران و منطقه جنگلی فندقلو اشاره کرد و بیان کرد: فندقلو یک نعمت خدادادی بوده اما برای درآمدزایی و اشتغالزایی نیازمند برنامه و سرمایه‌گذاری است.

 

پیش از این نیز فرهاد عبدالعلی پور فرماندار شهرستان نمین ضمن ارائه گزارش عملکرد از دولت اظهار کرد: در هفته دولت امسال 42 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار 310میلیارد ریال افتتاح شد.

 

در ادامه این آیین یکی از اعضای موسسه مردم نهاد نسیم مهر نمین با حضور در پشت تربیون به بیان مسائل و مشکلات شهرستان نمین علی الخصوص مسائل حوزه فرهنگی و جوانان پرداخت.

 

انتهای پیام/*

خبر, نمین, شکوه فرهنگ, استاندار اردبیل, پروژه‌های هفته دولت, هفته دولت نمین
خبر, نمین, شکوه فرهنگ, استاندار اردبیل, پروژه‌های هفته دولت, هفته دولت نمین
ارسال نظر