فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20478
تاریخ انتشار: چ, 1395/07/21 - 11:19
اردبیل، ششمین استان بیکار کشور!
در جدیدترین گزارش آماری که مرکز آمار ایران از بیکاری در کشور نشان می دهد اردبیل ششمین استان بیکار کشور است.

به گزارش شکوه فرهنگ به نقل از کوثرخبر، آمار جدیدی که مرکز آمار در جدیدترین گزارشات خود اعلام کرده نشان از افزایش نرخ بیکاری در اکثر استانهای کشور دارد که به نظر می رسد این رشد سرطان گونه بیکاری در یک سوم کشور بصورت بحرانی حکم فرما است.

نرخ بیکاری در بحرانی ترین استان غربی کشور یعنی کرمانشاه، نسبت به سال گذشته 5.5 درصد افزایش یافته است تا برخی همچنان بر طبل رسوایی کاهش تورم و افزایش رکود بکوبند!

اما سهم استان اردبیل نیز از این محرومیت و بیکاری آن طور که در گزارش آماری سازمان آمار مشخص است محفوظ بوده و جزو استانهای بیکار در سطح کشور است؛ این درحالی است که ظرفیت های بلقوه این استان و زیرساختهایی که برای اشتغالزایی جوانان منطقه مهیا است بیش از پیش در گیرودار مدیریت ناکارآمد برخی ها دست و پا می زند.

پروژه راه آهن اردبیل - میانه، پتروشیمی اردبیل، رکود در اولین کارخانه داروهای گیاهی در استان، عدم بهره مندی از سد گیوی و چندین پروژه ملی و مردمی که متاسفانه هیچ اقدامی برای بهره مندی از این پروژه ها صورت نمی گیرد.

شاید اگر دشت مغان و کشت و صنعت مغان را هم نداشتیم جزو اولین استان بیکار ایران می شدیم.

اما با توجه به شرایط اقلیمی و کوهستانی بودن منطقه و همچنین اهالی که بیشتر به شغل های کشاورزی، باغداری و دامداری می پردازند سهم پایین اشتغال در صنعت و فصلی بودن عمده مشاغل، نرخ بیکاری و مهاجرت را در استان اردبیل بیش از پیش افزایش داده است.

برای تامین این مسئله بحرانی ضرورت سرمایه‌گذاری ویژه بخش خصوصی در بخش صنعت را می‌طلبد تا رشد و نشاط فعالیت اقتصادی در منطقه فراهم شده و با ایجاد مشاغل پایدار، خلاء بیکاری استان را که یکی از عمده‌ترین مسائل و مشکلات اقتصادی منطقه و مردم است حل شود.

منطقه قزل اوزن در جنوب استان اردبیل، سرمایه گذاری در گردنه حیران، استفاده بهینه از چشمه های آبدرمانی سرعین، فعالیت در حوزه های سه گانه صنایع، معادن و گردشگری در شمال استان و ...، می تواند بدن شک نرخ بیکاری در استان اردبیل را کاهش دهد.

 

اردبیل، ششمین استان بیکار کشور!

 

انتهای پیام/*

دیدگاه‌ها

این تدبیر دولت است اقا شما هم گیر دادید ظاهرا کلید عمو حسن گم شده پیداش نمی کنه واسه همین خاطره والا وضع که شما گفتید به ان بدی هم نیس تورم خلیی پایین اومده سرعت پیشرفت بالای 120کلیومتره
ارسال نظر