فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20488
تاریخ انتشار: ي, 1395/09/14 - 07:55
حواله به سال 96 و شاید سال‌های دیگر ؛
دولت تنها وعده 10 درصد اعتبار راه آهن اردبیل را پذیرفت
دولت تنها وعده 10 درصد اعتبار راه آهن اردبیل را پذیرفت
بعد از گذشت بیش از یک دهه از آغاز ساخت پروژه راه آهن میانه – اردبیل، دولت قبول کرده است سال آینده تنها 10 درصد از اعتبار این پروژه را در اختیار اردبیل قرار دهد؛ وعده‌ای که سالیان سال است به سال آینده حواله می‌شود!

به گزارش شکوه فرهنگ به نقل از ، بعد از گذشت بیش از یک دهه از آغاز ساخت پروژه راه آهن میانه – اردبیل، دولت قبول کرده است سال 1396 تنها 10 درصد از اعتبار این پروژه را در اختیار راه آهن اردبیل قرار دهد؛ وعده‌ای که سالیان سال است به سال آینده حواله می‌شود!

در حالی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم در گفتگو با سبلانه، از هزار میلیارد ریال، بودجه پیشنهادی دولت به راه‌آهن اردبیل برای سال آتی خبر می‌دهد که از 32 میلیارد تومان بودجه تصویب شده برای راه آهن اردبیل در سال 94، فقط هفت میلیارد تومان تخصیص یافت و از 28 میلیارد تومان بودجه تصویب شده در سال 95 تاکنون هیچ مبلغی اختصاص نیافته است.

بدری که امیدوار است این بار وعده دولتمردان درباره پروژه راه آهن اردبیل عملی می‌شود، گفت: برای اتمام پروژه راه آهن اردبیل هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که قرار است 30 درصد آن از طریق فاینانس داخلی تامین شود تا شاید مردم استان اردبیل در چهار سال آینده صدای سوت قطار را بشنوند.

وی با ابراز خوشحالی از افزایش چهار برابری بودجه راه‌آهن اردبیل را در چنین شرایطی، گفت: با پیگیری‌های انجام شده و موافقت معاون رئیس جمهور سال آینده اعتبار راه‌آهن اردبیل چهار برابر افزایش می‌یابد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش تلاش‌های نمایندگان برای جذب اعتبارات درخور برای راه آهن اردبیل گفت: با تمام توان در کمیسیون عمران مجلس برای افزایش بودجه پیشنهادی دولت تلاش خواهم کرد و برای تکمیل راه‌آهن اردبیل پیگیر اعتبارات دولتی و در کنار آن فاینانس داخلی (قرارگاه خاتم‌الانبیا) هستیم تا این پروژه به ثمر بنشیند.

وی تصریح کرد: در دیدار اختصاصی با دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، آخرین رایزنی‌ها برای در نظر گرفتن بودجه منصفانه جهت ایجاد تحرک در پروژه‌های زیرساختی استان اردبیل و به ویژه راه‌آهن اردبیل اعمال شد.

پروژه راه آهن میانه - اردبیل که تاکنون هزار وعده به خود دیده، بعد از گذشت بیش از 11 سال از آغاز عملیات اجرایی، گفته می‌شود تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام/*

ارسال نظر