فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20619
تاریخ انتشار: س, 1396/04/20 - 13:16
بیانیه سازمان بسیج کارمندان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت هفته عفاف و حجاب
بیانیه سازمان بسیج کارمندان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت هفته عفاف و حجاب سازمان بسیج کارمندان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت هفته عفاف و حجاب در سال 96 بیانیه صادر کرد.

به گزارش شکوه فرهنگ، متن بیانیه بدین شرح صادر شد...

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/۵۹]

 

حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت وکرامت زنان وتشخص وارزشگذاری به مقام زن مومن وصیانت از حریم وشخصیت انسانی آنان می‌شود. حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

 

عفاف و حجاب نه تنها برای انسان ها محدودیت نمی آورد بلکه با حفظ شخصیت  و کرامت و مصونیت زنان، زمینه های حضور فعال و رشد و بالندگی در مسیر صحیح را برای آنان در اجتماع فراهم می سازد. همچنین با نگهداشتن حریم جامعه از آلودگی و ناپاکی، به بهداشت روانی، فردی و اجتماعی کمک خواهد کرد و هرگونه فعالیت در کانون خانواده و اجتماع را رنگ و بوی معنویت خواهد بخشید. عفاف و حجاب تنها ویژه زنان نیست بلکه مردان نیز باید پاکدامنی و پوشش داشته باشند ولی از آن روی که زن نماد زیبایی در خلقت و شاهکار آفرینش است بیشترین تأکید بر حجاب، متوجه زنان شده است. بدین ترتیب آثار و فواید حجاب را می توان در چهار محور فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی تقسیم نمود که از میان همه این پیامدها شاید بتوان گفت مهمترین و مؤثرترین پیامد عفاف و حجاب در بُعد خانوادگی و اجتماعی رقم می خورد.

 

امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی آحاد مردم ایران اسلامی در موضوع عفاف و حجاب است که هدف اصلی آن از هم گسیختگی نهاد مقدس خانواده و سست شدن پایه های اعتقادی می باشد.

 

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

 

مستکبران هر چند آموزه های الهی را باور ندارند، لکن به تجربه دریافته اند که اگر در جامعه ای حیا از میان برود ایمان هم از بین می رود و عزت و کرامت آن جامعه پایمال می شود و آن جامعه به جمعی حقیر و ذلت پذیر مبدل خواهد شد که براحتی می توانند سلطه خود را بر آن تحمیل نمایند. همان بلایی که بر سر مردم جوامع غربی آورده اند و آنها را برده وار تابع خود کرده اند و سکوت و تن دادن مردم این جوامع در برابر جنایات غزه نمونه ای از آنست.

 

لذا امروز که مستکبران ورشکسته جرأت تهاجم نظامی ندارند و دیگر قدرت ندارند توپ های جنگی شان را برای حذف حجاب و مدافعان آزادیخواه آن بکارگیرند، توپخانه های رسانه ای شان را برای ترویج بی حیایی و بی عفتی به میدان آورده اند و انبوه شبکه های ماهواره ای و اینترنتی را برای در هم شکستن اراده ملت ما بکارگرفته اند.

 

آنها تصور می کنند آنچه را نتوانستند با آتش توپخانه جنگی بدست آورند می توانند با حملات توپخانه های ماهواره ای به بنیان های اخلاقی بدست آورند، اما زنان قهرمان و بیدار ایران اسلامی با مقاومت در برابر تهاجم گسترده تبلیغاتی دشمن نشان داده اند که حاضرند از جان خود بگذرند امّا از عفت و حجاب خود هرگز؛گواه این ادعا فقط زنان به خون تپیده مسجد گوهرشاد نیستند چادرهای خاکی، ترکش خورده و خونین شهیدان مریم فرهانیان، نسرین افضل، طاهره هاشمی و 7 هزار شهید زن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که چادر خود را کفن خود کرده‌اند، سند انکارناپذیری از این واقعیت است .

 

لذامسئولین و مدیران فرهنگی کشور موظفند در محیط‌های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند. رسانه‌ها و صداوسیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش کنند. صیانت از حریم اخلاقی جامعه مستلزم توجه جدی به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و بی‌شک بار اصلی حفظ کرامت و حرمت زن مسلمان بر دوش جامعه زنان است و لازم است مؤمنین تلاش گسترده‌ای  در ترویج و صیانت از ارزشهای اسلامی داشته باشند.

 

از این رو ما زنان و مردان مسلمان در این برهه حساس، از زمانی که استکبار با تمام قوا حیا و عفت بانوان را مورد تهاجم خود قرار داده است ،ودر روز ملی ((عفاف و حجاب ))دغدغه رهبر فرزانه انقلاب را دغدغه ی همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی دانسته و تحقق بی چون و چرای عفاف و حجاب را در جامعه مطالبه می کنیم و از همه سازمانها و نهاد ها یی که به نوعی متولی امور فرهنگی بویژه مسائل و امورات مرتبط با عفاف و حجاب می باشند می خواهیم که بدون اتلاف وقت به ساماندهی حجاب در سطح جامعه وادارات اهتمام ورزیده و در این امر کوشا باشند.

 

 

موارد ذیل به عنوان مطالبات کارمندان بسیجی که انشاءا... مورد توجه مسئولین وامت حزب الله قرار گیرد:

ا- اجرای قانون حجاب و عفاف در مراکز اداری، درمانی، دانشگاهی ومراکز عمومی شهری  لحاظ گردد  و برخورد ارشادی ودر صورت لزوم قاطعانه با خاطیان بعمل آید.

2-روسای ادارات و دستگاهها و  مراکز آموزشی بویژه مسئولین حراست دانشگاهها و ادارات دولتی بر الزام اجرای آیین نامه های انضباطی و برخورد با افراد بد حجاب و جلوگیری و ممانعت از ورود این افراد به مراکز دانشگاهی و دولتی نظارت و توجه کافی داشته باشند 

3-مسئولین ادارات پیرامون تفکیک جنسیتی در  محیط کار و جلوگیری از اختلاط کارمندان زن و مرد در فضای کاری مشترک که موجب بروز مشکلاتی از جمله عادی سازی روابط زن ومرد شده است.اهتمام ورزند.

 4-مسئولین ادارات نسبت به تعیین پوشش اسلامی ایرانی یکسان با رنگ و طرح مناسب برای کارمندان زن شاغل در ادارات و الزام اجرای آن اقدام نمایند.

5-رسانه ملی در خصوص معرفی بانوان و دختران نخبه با حجاب و استفاده از بازیگران زن با نقش و پوشش اسلامی و معرفی چادر به عنوان حجاب اسلامی برتر فرهنگ سازی مناسب داشته باشد. 

6- دستگاههای نظارتی و مجری  از جمله اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن و تجارت ، نظارت دقیق بر فروشگاههای عرضه لباس و مانتو داشته و برخورد قاطع با تولید کنندگان لباسهای نامناسب و غیر اسلامی به عمل آورند 

7- اتاق اصناف طراحی و دوخت لباسهای مناسب با ویژگی ایرانی اسلامی با قیمت و کیفیت مناسب را سرلوحه کار خود قرار دهند 

8- از آحاد جامعه کارمندی در خواست مصرانه داریم که در راستای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بخصوص در مبحث عفاف و حجاب به تکلیف و و ظیفه دینی خود عمل نمایند.

 

. امید است با تأسی از سرور زنان عالم حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام) در اشاعه فرهنگ فاطمی کوشا باشیم

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر