فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20635
تاریخ انتشار: ي, 1396/04/25 - 19:21
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین وارد فاز عملیاتی می شود
در راستای عملیاتی کردن منطقه ویژه اقتصادی نمبن، مشاور رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران با استاندار اردبیل دیدار و در خصوص مسائل مربوط به منطقه ویژه اقتصادی نمین و گمرک استان گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، منطقه ویژه اقتصادی یکی از مهمترین مطالبات مردم و مسئولان استان اردبیل است که از سال 1381، در جهت توسعه اقتصادی استان مورد توجه قرار گرفته است.

 

26 مرداد سال 85، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین در استان اردبیل به تصویب هیات وزیران رسید و طبق تبصره 2 ماده یک قانون تشکیل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جهت تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال گردید که بالاخره در چهارم  مهر ماه سال 89، مجلس شوراسی اسلامی این لایحه را تصویب و در تاریخ یازدهم آذر همان سال، شورای نگهبان تایید و رسما به صورت رسمی ابلاغ نمود.

 

منطقه ویژه اقتصادی نمین  در توسعه پایدار استان نقش ویژه ای را ایفا می کند. این منطقه تنها 20 کیلومتر با مرز و 50 کیلومتر با دریا  فاصله دارد و از سوی دیگر همجواری آن با فرودگاه و گمرک و راه های مواصلاتی اصلی و برخوداری از معافیت های مالیاتی و عوارض گمرکی و تسهیل در واردات و صادرات و ده ها مزایای  دیگر موجب شده تا به عنوان یکی از مهمترین مناطق ویژه اقتصادی کشور مطرح شده باشد.

 

در راستای عملیاتی کردن منطقه ویژه اقتصادی نمبن، مشاور رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران با استاندار اردبیل دیدار و در خصوص مسائل مربوط به منطقه ویژه اقتصادی نمین و گمرک استان گفتگو کرد.

 

استاندار اردبیل در این دیدار گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین با برگزاری بیش از 60 جلسه در مرکز استان، شهرستان و تهران و صرف بیشتری از انرژی و تلاش طاقت فرسا، مراحل اصلی خود را سپری کرده و با توجه ویژه ی گمرک کشور وارد فاز عملیاتی می شود.

 

مجید خدا بخش افزود: با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین و تصویب منطقه آزاد مغان در مجلس که پیشتر در دولت به تصویب رسیده است، تحول بزرگ اقتصادی و اشتغال در استان رقم خواهد خورد.

 

 

مشاور رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران در این جلسه اظهار کرد: از هفته آینده عملیات اجرائی احداث دیوار و فنس کشی محدوه 2 هزار هکتاری منطقه ویژه اقتصادی نمین آغاز می شود.

 

حسن کاظم پور دهکردی افزود: برای حصار کشی این محدوده 6 میلیارد تومان هزینه می شود.

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر