فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20796
تاریخ انتشار: ج, 1396/07/07 - 16:41
درسی را که امام حسین(ع) به بشریت آموخت در زندگی اجرا کنیم
امام جمعه عنبران گفت:درسی که امام حسین(ع) به بشریت آموخت را باید در زندگی اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، ، حجت الاسلام سید یاور مرادی در خطبه این هفته نماز جمعه شهر عنبران به تشریح روایاتی از پیامبر اسلام پرداخت و گفت: یکی از درخواست هایی که  پیامبر در معراج از خداوند کرد، مقام بندگی و عبودیت خداوند بود.

 

امام جمعه عنبران ادامه داد: هر چه قدر انسان بندگی خودش را برای خداوند ثابت کند همان اندازه به خداوند نزدیک تر خواهد شد و در نزد خدا ارزش و مقام خاصی پیدا می کند.

 

 

حجت الاسلام مرادی احیا کننده دین رسول خدا را امام حسین(ع) دانست و گفت: امام حسین(ع) با بندگی و عبودیت خود و به تاسی از قرآن، در برابر بدترین دشمنان قیام کرد تا دین رسول خدا زنده بماند.

 

وی همچنین دلیل پایداری نهضت امام حسین(ع) را در بندگی خالصانه ایشان دانست و عنوان کرد: درسی که امام حسین(ع) به بشریت آموخت را باید در زندگی اجرا کنیم و مثل یاران ایشان در برابر مشکلات صبر داشته باشیم.

 

امام جمعه اهل سنت عنبران با اشاره به شهادت امام حسین(ع) افزود: ابا عبدالله الحسین(ع) شهید شد تا انسان ها بیدار شوند و امروزه نیز باید این شهادت ها در ما ادامه پیدا کند تا عدالت و انسانیت در جامعه حاکم باشد.

 

حجت الاسلام مرادی در پایان خطبه ها، به فضیلت و اعمال روز عاشورا پرداخت و گفت: عیادت از مریض در روز عاشورا و خواندن  نماز های مخصوص آن روز، دارای اجر و ثواب زیادی است.

 

لازم به ذکر است پیش از خطبه های نماز جمعه نیز از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس با اهدای جوایزی تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر