فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20798
تاریخ انتشار: ج, 1396/07/07 - 21:33
مراسم عزاداری شب تاسوعا در روستای میرزانق نمین/ تصاویر
مراسم عزاداری و سوگواری شب تاسوعا در شهرها، بخش ها و روستاهای شهرستان نمین در فضایی حزن انگیز و دلدادگی به راه و رسم سرور و سالار شهیدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، مراسم عزاداری ، سینه زنی و مرثیه سرایی در مساجد ، تکایا ، حسینیه ها ، اماکن زیارتی و مذهبی شهرستان نمین با حضور دستجات و هیات های عزاداری درشب تاسوعا ادامه یافت.

 

در شهرستان نمین مراسم عزاداری علاوه بر مساجد و تکایا ، در روستای میرزانق از توابع شهرستان نمین  با حضور انبوهی از قشرهای مردم، امام جمعه شهرستان نمین، سرهنگ حسن زاده فرمانده سپاه ناحیه نمین، امام جمعه عنبران، فرمانده سپاه عنبران، فرماندار، بخشدار عنبران و سایر مسئولین برگزار شد.

 

به رسم سنت دیرینه مجالس روضه خوانی ، تغزیه خوانی در شب تاسوعای امام حسین(ع) و اصحاب گرانقدر آن حضرت در مسجد روستای میرزانق برپا شد و شرکت کنندگان در این مجالس بر مصایب آن حضرت اشک ریختند.

 

سخنرانی امام جمعه شهرستان نمین با محوریت عاشورا و فلسفه قیام امام حسین(ع) از دیگر برنامه های این شب بود.

 

با نزدیک شدن به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ، دستجات و هیات های عزاداری در سراسر شهرستان نمین خود را برای برپایی سوگواری ، سینه زنی و زنجیر زنی در خیابانها آماده می کنند.

 

جای جای شهرستان نمین به احترام سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع) سیاهپوش شده و بیرق های عزاداری در برخی از منازل برافراشته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر