فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21213
تاریخ انتشار: س, 1396/11/17 - 11:12
عملیات اجرایی اولین واحد تولیدی منطقه ویژه اقتصادی نمین آغاز شد
عملیات اجرایی اولین واحد تولیدی منطقه ویژه اقتصادی نمین با کلنگ زنی واحد تولیدی ظروف كريستال صبح امروز با حضور استاندار اردبیل آغاز شد.

به گزارش شکوه فرهنگ، عملیات کلنگ زنی واحد تولیدی ظروف كريستال سلامت صبح امروز با حضور استاندار اردبیل در منطقه ویژه اقتصادی نمین انجام شد.

 

اکبر بهنام جو در آیین کلنگ زنی این واحد تولیدی اظهار کرد: قرار بود اسقرار کاخانجات در منطقه ویژه اقتصادی نمین از اوایل تابستان سال آینده شروع شود ولی با تلاش بسیار زیاد مدیران مربوطه، عملیات اجرایی اولین مجتمع تولیدی در این منطقه از امروز آغاز شد.

 

استاندار اردبیل با بیان اینکه این واحد تولیدی در خاورمیانه منحصر به فرد می باشد گفت: این واحد قابلیت اشتغالزایی هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و 5 هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد داشت.

 

 

وی افزود: همه مصمم هستیم پروژه هایی که در توسعه شهرستان نمین و اردبیل تاثیر دارند را دنبال کنیم و هر روز شاهد حضور کارخانجات در این منطقه باشیم تا بتوانیم بخشی از اشتغال جوانان را تامین کنیم.

 

به گزارش شکوه فرهنگ، واحد تولیدی ظروف كريستال سلامت با اعتبارى بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود و از نظر کیفى و قیمت، توانایی رقابت با محصولات اروپایى و آسیایى را داشته و بخشی از محصولات تولیدی آن به خاورمیانه صادر خواهد شد.

 

همچنین قبل از کلنگ زنی این واحد تولیدی، کلنگ پروژه احداث راه اصلی ورودی منطقه ویژه اقتصادی نمین با طول راه 4/5 متر و با 50 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز به زمین زده شد.

 

 

منطقه ویژه اقتصادی نمین 2 هزار و 55 هکتار است که در اراضی واقع در انتهای شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل و قسمت شرقی فرودگاه بین المللی اردبیل در حوزه استحفاظی شهرستان نمین واقع شده است.

 

منطقه ویژه اقتصادی نمین به لحاظ نزدیکی به فرودگاه و جاده های اصلی قابلیت ایجاد توریسم سلامت را نیز داراست و برای تحقق آن در منطقه ویژه اقتصادی تلاش خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر