فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21221
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/19 - 21:27
از وعده حل مشکل آب عنبران تا پیگیری نماینده مستقل برای نمین؛
نمایندگان مردم اردبیل در آیین افتتاحیه پروژه های شهر نمین چه گفتند؟
نمایندگان مردم اردبیل در آیین افتتاحیه پروژه های شهر نمین چه گفتند؟
حل مشکل آب عنبران، پیگیری نماینده مستقل برای نمین و مشکل فاضلاب شهری نمین از جمله موضاعاتی بود که توسط نمایندگان اردبیل، نمین سرعین و نیر در آیین افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان نمین ارائه شد.

به گزارش شکوه فرهنگ، آیین افتتاح همزمان 24 پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان نمین عصر امروز با حضور استاندار اردبیل در محل فرهنگسرای نمین برگزار شد.

 

در این مراسم نمایندگان اردبیل، نمین سرعین و نیر در خصوص فعالیت ها و پروزه هایی که برای نمین انجام شده و همچنین برنامه هایی که قرار است در آینده برای این شهرستان اجرا شود گزارشاتی را ارائه دادند.

 

رضا کریمی با بیان اینکه در سال های گذشته روند توسعه شهرستان روند مناسبی به خود گرفته اظهار کرد: اولین اقدام انجام شده در شهرستان نمین اولویت بندی پروژه های شهرستان و مطالبات اصلی مردم بوده است.

 

وی در خصوص معضل آب شرب شهرستان افزود: برای تامین آب شرب بهداشتی شهرهای نمین، آبی بیگلو و عنبران در سال جاری و گذشته بالغ بر 10 میلیارد و 600 میلیون تومان منابع تخصیص داده ایم.

 

نمایندگان اردبیل، نمین سرعین و نیر  گقت: شبکه جمع آوری تصفیه خانه شهر نمین و مشکل فاضلاب یکی از دغدغه های اصلی اهالی هست و به دلیل محدودیت منابع اعتباری بیش از 8 سال بود نیمه کاره رها شده بود که با تلاش های همکاران توانستیم برای سال بعد، 10 میلیارد تومان ردیف اعتباری برای فاضلاب نمین ایجاد کنیم و در حال پیگیری هستیم تا از بخش خصوصی  هم 30 میلیارد تومان اعتبار تامین کنیم.

 

کریمی در ادامه به میزان سهم اشتغال اهالی نمین در کارخانه ها اشاره کرد و گفت: با همت همکاران توانستیم ضریب اشتفال مردم شهرستان در کارخانجات نمین را که زیر 45 درصد بود به حدود 60 درصد برسانیم.

 

وی در خصوص بهره مندی شهرستان نمین از نماینده مستقل که یکی از مطالبات سیاسی و اصلی اهالی است اظهار کرد: طی نشست هایی که در مجمع استان داشته ایم همه نمایندگان دنبال این هستند که حوزه انتخابی هایشان یک نماینده بیشتر داشته باشد که خوشبختانه 6 نفر از نمایندگان استان مصوب کردند که یک نماینده به حوزه انتخابی اردبیل، نمین، نیر و سرعین اضافه شود که در صورت تصویب مجلس، آن یک نفر از حوزه  انتخابی اردبیل خواهد بود و پس از این، بحث مسقل بودن نماینده نمین را نیز پیگیری خواهیم کرد.

 

صدیف بدری دیگر نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه بزرگراه نمین- آستارا با بودجه مناسب در پیوست یک قرار گرفته است افزود: براساس پیگیری مجمع نمایندگان اعتبار راه آهن اردبیل 20 میلیار تومان افزایش داشته است و امیدواریم این راه آهن در سه سال آینده به بهره برداری برسد.

 

بدری ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی دستور گرفته ایم به وضیعت جاده نمین- آبی بیگلو و حور که می تواند نقش موثری در ارتباط با مرکز شهرستان داشته باشند رسیدگی شود.

 

در ادامه محمد فیضی به سخنرانی پرداخت و خطاب به استاندار گفت: در میناباد فقط روزی یک ساعت آب در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مشکل آب بخش عنبران تا عید امسال حتما باید حل شود.

 

وی ضمن تاکید بر ایجاد و تکمیل درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان و توجه به ورودی نمین افزود: موضوع دیگری که باید پیگیری شود مجهز بودن شهرداری نمین، عنبران و آبی بیگلو به منابع درآمد پایدار است.

 

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر