فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21251
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/26 - 16:05
5 نقطه شهرستان نمین مجهز به کتابخانه عمومی است/ لزوم همکاری مسئولین در جهت ترویج کتابخوانی
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین با بیان اینکه کتابخانه ها نقش موثری در ترویج علم و کاهش آسیب های اجتماعی دارند گفت: در شهرستان نمین 5 کتابخانه با 54 هزار نسخه کتاب در حال فعالیت است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ با بیان اینکه در شهرستان نمین 5 کتابخانه وجود دارد گفت: از 5 کتابخانه موجود در شهرستان، دو باب کتابخانه در شهر نمین و یک باب نیز در شهرهای آبی بیگلو، عنبران و روستای نیارق فعالیت دارند.

 

محمد فتحی با بیان اینکه شهرستان نمین در سرانه فضای کتابخانه ای رتبه دوم در استان را در اختیار دارد افزود: سرانه فضای کتابخانه ای نسبت به جمعیت در شهرستان نمین 2/5 متر مربع است و حدود 6/5 درصد جمعیت شهرستان، عضو کتابخانه ها هستند.

 

وی با بیان اینکه امسال حدود 32 هزار نفر به کتابخانه های شهرستان مراجعه کرده اند تصریح کرد: در حال حاضر 54 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های شهرستان وجود دارد و امیدواریم تا پایان سال 96 نسبت کتاب به هر نفر در شهرستان به یک نسخه برسد.

 

 

 رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین از خرید یک دستگاه کتابخانه سیار در شهرستان خبر داد و گفت: در جهت ارائه خدمات کتابخانه ای در مناطق محروم، از سال آینده قصد تهیه یک دستگاه کتابخانه سیار با همکاری فرماندار شهرستان را داریم.

 

فتحی همچنین از اهدای 7 قطعه زمین به اداره کتابخانه شهرستان توسط اهالی خبر داد و افزود: 7 قطعه زمین توسط اهالی روستاهای شهرستان به اداره کتابخانه شهرستان اهدا شده است و در صورت مشارکت خیرین اقدام به ساخت کتابخانه در این مناطق خواهد شد.

 

 

وی با بیان اینکه کتابخانه ها نقش موثری در ترویج علم و کاهش آسیب های اجتماعی دارند گفت: در جهت ترویج کتابخوانی و اجرای برنامه های فرهنگی، نیاز به همکاری دهیاران، بخشداران و سایر مسئولان شهرستان هستیم تا گامی بلند در راستای غنی سازی کتابخانه های عمومی برداریم.

 

فتحی در پایان برگزاری نشست های کتابخوانی، جمع خوانی در مدارس و معرفی کتاب در دانشگاه ها و مراکز عمومی را از رویکرد های جدید این اداره دانست و گفت: تلاش های زیادی در این راستا صورت گرفته طوری که تاکتون 44 نشست کتابخوانی در سطح شهرستان و همجنین 14 نشست جمع خوانی کتاب در مدارس برگزار شده است.

ارسال نظر