فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20225
تاریخ انتشار: د, 1395/04/28 - 17:17
رضا یوسف زاده, انقلاب مجازی, شبکه ملی اطلاعات
با اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات در ایران، انقلاب مجازی رخ داده و حاکمیت آمریکا و طاغوتیان را در این حوزه قطع خواهد کرد.

به گزارش شکوه فرهنگ،  تمام انبیاء و اوصیاء به یک هدف به نبوت و رسالت رسیده اند و آن دعوت مردم به توحید است. توحید گزاره ایست که بر دو اصل استوار است. یک نفی و دیگری اثبات. این استراتژی اسلام است که لا إله و بعد إلّا الله. اجتناب از باطل و گرایش به حق. او که در تمام سطوح از باطل و غیر خدا اجتناب کند و به سوی خدا روی آورد، مؤمن انقلابی است.
 
توحید حقیقتی است که در وجود انقلابی ریشه دوانده است. تنها کسی انقلابی است که به چنین معنایی دست یافته باشد. این است که مقام معظم رهبری بارها به انقلابی بودن تاکید نموده است.
 
توحید در سه سطح مطرح می شود: اول توحید در هستی که در نتیجه جهاد با بت ها و رب النوع ها به دست می آید؛ دوم توحید در درون انسان که با جهاد با نفس و به حاکمیت رساندن الله در وجود انسان محقق می شود و سوم توحید در جوامع و اجتماعات انسانی که میوه ی جهاد و اجتناب از طاغوت و استقرار حکومت الله است.
 
آنکه بخواهد به دستاویز محکمی در این دنیای متزلزل دست پیدا کند باید مؤمن و عاشق خدا شود و لازمه چنین عشقی بریدن از غیر دوست و اجتناب از طاغوت است که «فَمَن يَكْفُرْ بِٱلطّاغُوتِ وَيُؤْمِن باللَّهِ فَقَدِ ٱسْتَمْسَكَ بالْعُرْوَةِ ٱلْوُثْقَى لَا ٱنفِصَامَ لَهَا وَٱللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ» همین تفکر است که رهبر مؤمن و انقلابی جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) را به سمت مبارزه با طاغوت در جامعه می کشاند.
 
امروزه ما در عصری قرار گرفته ایم که به سمت دو جهانه شدن پیش می رویم. امروز سایه سنگین فضای مجازی بر فضای واقعی کاملا آشکار است. فضایی که اجتماعی انسانی در سطحی وسیع در آن محقق شده است. فضایی که در مورد تاثیر آن بر واقعیت اگر روزی انکار بود امروز در آن حتی شکی نیست. لذاست که می شنویم رهبر حکیم انقلاب، امام خامنه ای مد ظله العالی می فرمایند: «فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد».
 
وجود آثار مخرّب امنیتی، عقیدتی، اخلاقی و اجتماعی ضرورت انقلابی در اجتماع مجازی را بیش از پیش ملموس می کند. سؤال اصلی این است که انقلاب در فضای مجازی چگونه محقق می شود؟
 
فضای مجازی همچون تمام فضاها و اجتماعات انسانی دارای سه رکن اساسی است: کاربری، مدیریت و حاکمیت. تمام فعالیت های فرهنگی کنونی فقط در سطح کاربری و مدیریت های جزء است. لذاست که بعد از سالها هنوز انقلابی در این عرصه رخ نداده است، چراکه ما سالهاست در زمین استکبار و طاغوت بازی می کنیم و مدیریت و حاکمیت این فضا دست آنهاست. جوان و کاربر مسلمان امروز در واقع در فضای مجازی، در خاک آمریکا نفس می کشد و فعالیت می کند.
 
اینترنت امروزی که ترافیکش با صرف هزینه ای گزاف خریداری می گردد، از طریق واسطه هایی توسط شرکت ارتباطات زیر ساخت خریداری می شوند. اما این شرکت های واسطه چه چیزی را می فروشند؟ آنها در واقع امتیاز استفاده از بستر اینترنت که سازمان NSA آمریکا ارائه می دهد را می فروشند. به عبارت دیگر ما سالانه هزینه گزافی را تقدیم آژانس امنیت ملی آمریکا می کنیم. از آنجا که تمام اطلاعات فضای مجازی از فیلتر این آژانس می گذرند در واقع علاوه بر هزینه گزاف ما به دست خود اطلاعات کشور و کاربران داخلی را در اختیار این آژانس قرار می دهیم.
 
به بیان قرآن یکی از ارکان توحید و انقلاب اجتناب از طاغوت است. اگر قرار است انقلابی در فضای مجازی به وجود بیاید اول باید از طاغوت اجتناب کرد و از خاک آمریکا خارج شد.
 
شبکه ملی اطلاعات یا به تعبیر من «شبکه ما» راه حلی است که دست طاغوت از سر کشور ما کوتاه می شود. در این طرح در واقع حاکمیت و مدیریت کلان فضای مجازی در اختیار خود ما خواهد بود و در گذر زمان به جای واردات اینترنت می توانیم آن را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم.
 
طرحی که هم امنیت فضای مجازی را بسیار افزایش داده و هم هزینه ها را بسیار کاهش می دهد و هم اینکه از سرعت بسیار بالایی برخوردار است. این همان طرحی است که کشور کره جنوبی را به رده اول سرعت اینترنت جهان رسانده است. طرحی که کشورهای چین، روسیه، ژاپن، آلمان و برزیل آن را اجرایی کرده اند.
 
در واقع در این طرح به جای اینکه ما کاربر درجه چندم آمریکایی که هیچ حقی دارا نیست، به حساب بیاییم؛ به عنوان کاربر کشوری مستقل در شبکه جهانی اینترنت شناخته می شویم. بدین ترتیب دست طاغوت از سر کاربران مسلمان فضای مجازی کوتاه می شود و در عین حال ارتباط با دنیای مجازی با تشخص و حقوق کاربری بوجود می آید.
 
طرح شبکه ملی اطلاعات یا «شبکه ما» طرحی است که در برنامه پنجم توسعه در سال 1389 در ماده 46 مطرح گردید. متاسفانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به تحقق چنین انقلابی در فضای مجازی هنوز این طرح ضروری اجرایی نشده است.
 
با توجه به تأکید دوباره مقام معظم رهبری در ماده پنجم حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی در شهریور 1394 مبنی بر تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، انتظار می رود هر چه سریع تر «انقلاب مجازی» چون انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.
 
یادداشت: رضا یوسف زاده
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

احسنت واقع شیوا و فصیح این مبحث را مطرح کردید
ارسال نظر