فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20835
تاریخ انتشار: ج, 1396/07/21 - 18:24
یادداشت/ عزیز حمیدی کیا
شورای شهر و آبادانی شهر نمین
شورای شهر و آبادانی شهر نمین
شهر نمین در طول مدت کوتاهی آبادتر خواهد شد، مشروط بر اینکه خودمان هم پیشقدم باشیم ودر کنار شوراها، نظرات و پیشنهادات خود را ارایه نمایم (وَ اَمرُهُم شُوری بَینَهُم) تا آنها هم از نظرات ما بهره برداری نموده و با پیگیری، مشکلات را حل نمایند.

به گزارش شکوه فرهنگ، اگر بخواهیم شهری آباد و قابل پسند برای مسافران و مهمانانی که به شهر نمین می آیند و یا خودمان که در این شهر زندگی می کنیم داشته باشیم می بایست با هم فکری وجمع بندی، مشکلات و معضلات شهر را به دفتر شورا ها منعکس کنیم تا آنها با برنامه ریزی وطبقه بندی اولویت های اقتصادی و پروژه ای اعم از روبنایی و زیر بنایی و درحیطه وظایف شورا تصمیمات لازم را گرفته و به صورت مصوبه تهیه کنند و سپس کارهای اولویت دار شهر را جهت اجرا به شهردار محترم ابلاغ نمایند.
 
 
با برنامه ریزی منسجم واولویت دار کارهای اصلی است که میتوان درجهت پیشبرد اهداف شورا، شهری آباد داشت نه اینکه از شوراها انتظار داشته باشیم به کارهای فرعی رسیدگی کنند.
 
 
 انصافا درسنوات گذشته، شوراهای قبلی در حد توان خود کار کرده اند وشورای فعلی هم قطعا بیشتر از گذشته فعال خواهند بود. بهتر است از اصل مطلب خارج نشوم. مردم قدر شناس شهر نمین هم باید شورا را تشویق نمایند تا آنها نیز با روحیه خستگی ناپذیر به این شهر خدمت نمایند.
 
 
همه اعضای شورا، از مردم، در مردم و با مردم هستند و اما نکته قابل توجه دیگر شهر این است که اگر بررسی دقیق و کاملی توسط خودمان به عمل آید می بینیم که شهر نمین در طول مدت کوتاهی آبادتر خواهد شد، مشروط بر اینکه خودمان هم پیشقدم باشیم ودر کنار شوراها، نظرات و پیشنهادات خود را ارایه نمایم (وَ اَمرُهُم شُوری بَینَهُم) تا آنها هم از نظرات ما بهره برداری نموده و با پیگیری، مشکلات را حل نمایند.
 
 
 باید قبول کرد که مشکلات در شهر نمین زیاد است و برای حل این مشکلات باید کارشناسانه عمل شود. به عنوان مثال یک قسمت از شهر نیاز به جوب کشی و قسمت دیگر شهر به آسفالت نیاز دارد و محله های دیگر به تعریض و یا عقب نشینی ساختمان و زمین نیازمند هستند. در هر صورت می توان از هر محله یک نفر به نمایندگی از طرف اهالی آن محل، در دفتر شورا با هماهنگی قبلی حاظر شده و مشکلات مهم محله خود را مطرح نماید در این صورت اعضای محترم شورای شهر هم نه تنها از طرح مشکل استقبال میکنند بلکه درصدد رفع آن اقدام خواهند نمود. در چنین صورتی می توان مشکلات را پله به پله حل کرد.
 
 
 به نظر من شورا به تنهایی نمی تواند بدون کمک گرفتن از مردم ، صاحب نظران و ریش سفیدان برنامه ای که برای آبادانی شهر دارد را جلو ببرد، چون بدون مشورت نمی توان کاری را پیش برد. و نکته دیگر این که پیشنهاد می شود اعضای محترم شورای شهر در جلسات شورا عنایت داشته باشند بصورت ادواری از هر محله یک نفر را دعوت کنند تا مشکلات مطرح شده، مورد بررسی شورای محترم شهر قرار گیرد و هر تصمیمی اتخاذ شد در برنامه کاری قرار دهند تا نسبت به حل آن تلاش نمایند.
 
 
امیدوارم ما هم به عنوان شهروند با شورا همراه شده تا شهری آباد داشته باشیم.
 
 
به قلم عزیز حمیدی کیا- فعال فرهنگی و کارمند مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نمین

برچسب‌ها: 
دیدگاه‌ها

با عرض سلام مطلب گذاشته شده در مورد شورا وشهرنمین مطالب خوبی بود موفق باشید اداره کل فنی و حرفه ای استان اردبیل

بسیار خوب و عالی بود. میر یوسف موسوی
ارسال نظر