فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمین



آخرین اخبار



پربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20844
تاریخ انتشار: د, 1396/07/24 - 00:38
حفظ کرامت و احترام به ارباب رجوع
در شریعت اسلام هر فرد مسلمان دارای احترام بوده و هیچ کس حق توهین یا بی اعتنایی به او را ندارد همه باید نسبت به یکدیگر با احترام برخورد کنند و هرگز نباید پست و مقام باعث تکبر و خود پسندی یا بی احترامی نسبت به دیگران شود.

به گزارش شکوه فرهنگ، اساسا در شریعت اسلام هر فرد مسلمان دارای احترام بوده و هیچ کس حق توهین یا بی اعتنایی به او را ندارد همه باید نسبت به یکدیگر با احترام برخورد کنند و هرگز نباید پست و مقام باعث تکبر و خود پسندی یا بی احترامی نسبت به دیگران شود از این رو کارمند و مسولان ادارات باید همواره با کمال وتواضع و احترام  به زیر دستان و ارباب رجوع برخورد کنند.
 
رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) فرمود با مردم دوستی کن تا مردم تو را دوست بدارند. بنابراین کسانی که در ادارات و موسسات و غیره خدمت می کنند. باید نسبت به کار خود آگاهی و تخصص داشته باشند و زمانی که ارباب رجوع برای امور خود به آنها مراجعه می کند، بدانند چه کنند و چه وظیفه ای بر عهده شان است. تا بدین سان رضایت ارباب رجوع را فراهم کنند.
 
برنامه ریزی در ادارات باید با نیازهای مردم هماهنگ باشد و دارای چارچوب زمانی بوده و مرحله به مرحله پیش برود تا نتیجه مطلوب حاصل شود چرا که برنامه ریزی خوب بر مبنای واقعیت ها و امکانات موجود سبب می شود که کارکنان نظام اداری به خواسته های واقعی ارباب رجوع ها پی برده و نیازهای آنان را سریع تر و با دقت بیشتر رفع کرده و در نهایت موجبات خشنودی و رضایت آنان را حاصل نمایند. البته باید به توقعات قانونی و شرعی آن ها  نیز توجه ویژه داشت.
 
بنابراین مخلصین، هدف از خدمت به مردم و جامعه اسلامی را خشنودی خداوند قرار می دهند و در نتیجه کار و وظیفه شان ارزش معنوی به خود می گیرد. چرا که زیبایی عمل به ارزش معنوی آن است و ارزش معنوی نیز در گرو اطاعت خداوند و کارها است و همچنین باید هنگام تراکم کارها باید آنها را اولویت بندی نمود و ابتدا کارهای مهم ارباب رجوع را انجام داد تا هنگام مراجعه گنگ نباشند که شرافت همه ما این است به خلق خدا خدمت کنیم و در هر کاری خدا را در نظر بگیریم با هدفی مقدس و نیتی پاک و بدون منت و با افتخار در خدمت مردم بود.
 
عزیز حمیدی کیا مسئول ارزشیابی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نمین

ارسال نظر