فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20925
تاریخ انتشار: چ, 1396/09/01 - 02:08
لزوم تقویت گفتمان انقلابی در اندیشه مسئولین و مردم
یکی از مهم ترین شاخصه های تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و منویات امام راحل و امام خامنه ای(مدظله العالی) حاکمیت گفتمان انقلابی در اندیشه و تفکر مردم و مسئولین و در نتیجه عمل انقلابی است.

یه گزارش شکوه فرهنگ، یکی از مهم ترین شاخصه های تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و منویات امام راحل و امام خامنه ای(مدظله العالی) حاکمیت گفتمان انقلابی در اندیشه و تفکر مردم و مسئولین و در نتیجه عمل انقلابی است که لازمه تحقق این مهم؛ توجه ویژه به شاخصه های انقلابی گری است که بارها و‌ موکدا در بیانات و رهنمودهای رهبر انقلاب بیان و اشاره شده است.
 
در روزگاری که استکبار جهانی تلاش می کند تا روحیه و تفکر انقلابی را از اندیشه سیاسی مسئولین بزداید و یا در گفتمان انقلابی انحرافاتی به وجود بیاورد لازم است مسئولین با تکیه بر رهنمودها و راهبری های عالمانه و آگاهانه رهبر معظم انقلاب در برابر این تهاجمات فکری و سیاسی از نظر اندیشه ای در امان بمانند و دچار تغییر و انحراف در تفکر و اندیشه سیاسی نشوند.
 

انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن در میادین مختلف سیاسی تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است چرا که یک مسئول انقلابی با درایت و متانت و دلسوزی و با خلوص نیت و عمل متخصصانه، مجموعه تحت ریاست خود را مدیریت می کند و همواره به فکر مردم و مشکلات مردم است و به دور از هرگونه نگاه جناحی و سیاسی خدمتگزار همه آحاد مردم است، آگاه به مسائل زمان است و در مقابل هجمه ها و تهمت ها صبور است و استقامت دارد.
 

ویژگی های فوق الذکر تنها بخشی از خصوصیات یک مسئول انقلابی بود و رهبر معظم انقلاب نیز در بیانات خود به ۵ شاخصه انقلابی گری ، انقلابی بودن و انقلابی ماندن اشاره نموده اند که به شرح ذیل است :

۱- پایبندی به مبانی و ارزش های اساسی اسلام و انقلاب
۲- هدفگیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آن ها
۳- پایبندی به استقلال کشور
۴- حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن
۵- تقوای دینی و سیاسی
 

اگر مردم و مسئولین به این ۵ شاخصه به معنای واقعی و عملی توجه داشته باشند قطعا و یقینا بسیاری از مشکلات و معضلاتی که نتیجه بی تدبیری ها و کوته فکری های برخی است حل خواهد شد.
 
از بدو پیروزی انقلاب تا هم اکنون هرموقع در مسائل مهم و سیاسی کشور، انقلابی عمل کرده ایم موفق بوده ایم و هر کجا از گفتمان انقلاب اسلامی دوری کرده ایم دچار بحران و مشکلات فراوانی شده ایم که نتیجه اش فشار بر مردم شده است که بازهم نیروهای مومن و انقلابی و بصیر ورود کرده اند و حلال مشکلات شده اند که البته ناگفته نماند که در این کشور نیروهای انقلابی همیشه مورد هجمه ها و حملات معاندان و دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفته اند ولی نه تنها دلسرد نشده اند بلکه دلگرمانه و فداکارانه در صحنه انقلاب مانده اند و در عرصه خدمتگزاری محکم و استوار ایستاده اند.
 

در شرایط فعلی که دشمنان نظام و انقلاب بیش از گذشته با به کارگیری انواع و اقسام امکانات جنگ نرم سعی در نفوذ در ذهن و قلب های مردم هستند تا چهره مردم و مسئولین انقلابی را مخدوش و خشن و تندرو جلوه دهند و متاسفانه عده ای هم در داخل کشور همسو با این جریان معاند اقدام به تایید و تکمیل چنین حرکاتی علیه انقلابیون خالص و ناب می کنند.
 
باید با بصیرت عقیدتی و بصیرت سیاسی در مقابل این جریان داخلی و خارجی ایستاد و از ایجاد دو قطبی های کاذب که بلای جان کشور و مردم است جلوگیری نمود تا کشور بازیچه دست معاندین و دشمنان نشود.

لازم است مسئولین فراموش نکنند در نظامی مسئول هستند که برای حفظ و حراست از این انقلاب و نظام، شهیدان زیادی جان خود را فدا کرده اند تا من و شما امروز با آسایش و آرامش با روحیه و اندیشه انقلابی در خدمت مردم و کشور باشیم، پس مراقب عملکرد خود باشیم و با اندیشه و تفکر و عمل انقلابی سازنده میهن عزیزمان ایران باشیم.
 

به قلم حمید حمیدی کیا - دانشجوی حقوق و فعال سیاسی

ارسال نظر