فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21230
تاریخ انتشار: ش, 1396/11/21 - 09:59
لزوم تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در بین مردم و مسئولین
اگر امروز شما در ایران کوچکترین جنگ داخلی و تهاجم نظامی خارجی مشاهده نمی کنید نتیجه "گفتمان انقلاب اسلامی" است که این مورد یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و اگر این گفتمان در اندیشه مسئولین و مردم حاکم نباشد قطعا این کشور ضررهای فراوانی را متحمل خواهند شد.

به گزارش شکوه فرهنگ، اگر امروز بعد از گذشت چندین دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی هنوز نتوانسته ایم به برخی آرمان های انقلاب اسلامی دست پیدا کنیم، نتیجه کم توجهی و غفلت عده ای به "گفتمان انقلاب اسلامی" است که در سایه تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب نسبت به انقلابی گری و تفکر و عمل انقلابی به وجود آمده است و اتفاقا در نتیجه این کم توجهی ها و عدم تفکر انقلابی در عمل، هزینه های سنگینی را برای کشور و مردم تحمیل شده است.
 

به راستی چرا؟ با وجود گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی که برگرفته از اندیشه پاک و ناب و خالص اسلامی و مردمی است عده ای همچنان با تشویق مردم نسبت به نزدیکی فکری و عملی به گفتمان های سیاسی دیگر، مردم را از متن انقلاب و روح انقلاب جدا می کنند؟ قطع به یقین اگر گفتمان انقلاب اسلامی در تفکر سیاسی و عملی مسئولین به جای گفتمان های سیاسی دیگر قرار گیرد بسیاری از مشکلات کشور و مردم نه تنها حل خواهد شد بلکه ما به جای اینکه در جامعه شاهد تبعیض و بی عدالتی و فسادهای اقتصادی باشیم شاهد حاکمیت عدالت و مبارزه بی امان با انواع فسادها و تحقق خواسته ها و مطالبه ها و خواسته های به حق مردم خواهیم بود چرا که یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی برقراری عدالت در جامعه است.
 

اینکه ما به جای حفظ روحیه انقلابی و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی به بهانه های مختلف اعم از سیاسی و جناحی که ساخته ذهن های بیمار عده ای سودجو و منفعت طلب سیاسی، جامعه را به سوی دو قطبی شدن و متشنج شدن نزدیک کنیم هم نسبت به مردم و هم نسبت به کشور، مرتکب خیانتی بزرگ شده ایم.
 
عده ای دانسته یا ندانسته پازل شوم و مسموم دشمن را با اینگونه اعمال تکمیل می کنند که این پازل همان پازل تضعیف و تخریب ناحق و نابجای انقلاب است، اگر نظام و انقلاب تضعیف شود مطمئن باشید مردم هم تضعیف می شوند و کشور هم به نابودی کشیده می شود و در نتیجه دشمنان این مردم و این کشور به راحتی می توانند سیاست های کثیف و منفعت طلبانه خود را به راحتی در این کشور اجرا کنند و بر علیه منافع ملی و امنیت مردم اقدام کنند و بر ذهن و فکر مردم نفوذ کنند.
 
اگر امروز در منطقه خاورمیانه آتش جنگ افروزی و خشونت طلبی و ظهور گروهک های جلاد تروریستی شعله ور شده است و ملت ها درگیر این نابسامانی ها هستند و شما در ایران کوچکترین جنگ داخلی و تهاجم نظامی خارجی مشاهده نمی کنید و به جای این آتش و جنگ و خشونت، امنیت را احساس می کنید نتیجه همین گفتمان انقلاب اسلامی است که با اقتدار و قدرت همه جانبه نظامی و سیاسی عامل بازدارنده ای است در برابر این ناامنی ها و انواع تهاجمات دشمنان که این مورد یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 
 
اگر گفتمان انقلاب اسلامی در امور سیاسی کشور حاکم نباشد قطعا این کشور و مردم ضررهای فراوانی را متحمل خواهند شد پس لازم است مسئولین و مردم بیش از گذشته نسبت به تقویت گفتمان انقلاب اسلامی قدم بردارند زیرا دشمنان از فاصله گرفتن مردم و مسئولین از این گفتمان سود می برند و به نفع آن هاست که کشور دچار التهاب های سیاسی و اجتماعی عمیقی بشود تا به اهداف شوم و پلید خود برسند. تنها راه ایستادگی در برابر دشمن حفظ وحدت و یکپارچگی فارغ از هرگونه سلایق سیاسی است.  
 

اگر کشور در طول 20 سال اخیر دچار فتنه های مختلفی نظیر فتنه 78 ، 88  شده است نتیجه همان فاصله ای است که عده ای از مسئولین ما دانسته و یا ندانسته از این گفتمان گرفته اند که همواره اگر به سخنان رهبر معظم انقلاب دقت کنیم می بینیم که ایشان مکررا تاکید داشته اند که انقلابی عمل کنیم البته نه در شعار بلکه در میدان عمل. یک انقلابی واقعی هرگز در مسئولیت خود تبعیض و بی عدالتی نمی کند و همواره به فکر مردم می باشد و از مطالبات و خواسته ها و گلایه های مردم بی توجهی نمی کند.
 
اگر امروز می بینیم که مردم از مشکلات اقتصادی و معیشتی طبق فرمایشات حضرت آقا گلایه مندند نتیجه فقدان عملکرد انقلابی در مجریان و مسئولین است که همواره به جای رسیدگی به امورات مردم با سیاست بازی های غلط بیشتر به حاشیه پردازی مشغول بوده اند تا تلاش برای مردم؛ و جالب اینجاست که برای حل این مشکل اقتصادی نظیر بیکاری، گرانی و مشکلات معیشتی مردم وعده های بسیاری را داده اند و نسخه های فراوانی را نیز پیچیده اند اما غافل از اینکه تنها نسخه ای که می تواند بیماری اقتصادی کشور را درمان کند عملکرد انقلابی است که پاکدستانه و صادقانه و بدون دست اندازی و دست درازی به بیت المال به دنبال بهبود شرایط و اوضاع اقتصادی کشور باشد نه اینکه به جای امانت داری و حفظ بیت المال به دنبال تاراج و اختلاس از بیت المال باشد و خیانت کند .
 

و در پایان
این انقلاب مرهون و مدیون خون شهدایی است که فداکارانه و ایثارگرانه برای پیروزی و دفاع از این کشور و این انقلاب داده اند و لازم است مسئولین با احترام به خون این شهدای گرانقدر و والامقام بیش از گذشته در مدار انقلاب و آرمان های انقلاب حرکت کنند تا هم مردم و هم مقام معظم رهبری از شرایط و اوضاع کشور از هر نظر و حیث راضی باشند و به علاوه به واسطه حاکمیت این نظام و این انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عج) نیز بشود.
 

پیشاپیش پیروزی شکوهمند انقلاب مردمی و اسلامی ایران را تبریک عرض می نمایم
 
 

به قلم : حمید حمیدی کیا - دانشجوی حقوق - فعال سیاسی و فرهنگی

ارسال نظر